POLITYKA

W tej sprawie Polacy są konsekwentni. Nie chcą uchodźców u siebie i już!

65 procent Polaków uważa, że Polska nie powinna wypełniać unijnych ustaleń dotyczących przyjęcia 7 tysięcy uchodźców z Bliskiego Wschodu. Za wypełnieniem ustaleń jest 28 procent badanych. Takie są wyniki badania przeprowadzonego przez KANTAR Millward Brown SA na zalecenie Faktów TVN i TVN24.

Ostatnio dużo mówi się na temat przyjęcia przez Polskę uchodźców z obszarów objętych wojną na Bliskim Wschodzie. Według ustaleń między krajami Unii Europejskiej do Polski miałoby trafić łącznie 7000 osób, czyli średnio 3 osoby na 1 gminę. Jaka jest Pana(i) opinia na temat? – brzmiało pytanie, które usłyszeli ankietowani. Aż 65 procent odpowiedziało, że "Polska nie powinna wypełniać tych ustaleń i przyjmować takiej liczby uchodźców". Przeciwne stanowisko, równoznaczne z odpowiedzią "Polska powinna wypełnić te ustalenia i przyjąć taką liczbę uchodźców", prezentowało 28 procent badanych. 7 procent ankietowanych nie potrafiło udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

 

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez KANTAR Millward Brown SA w dniach 11-12 lipca 2017 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób powyżej 18. roku życia. Wielkość próby wyniosła 1008 osób.

 

Źródło: fakt24.pl

Komentarze

Zobacz także

ZOBACZ co się dzieje na miesięcznicy! CZY DOJDZIE DO ZADYMY?

Rezygnacja to za mało. Oni powinni popełnić przynajmniej seppuku… Czarną parasolką

Redakcja malydziennik

Oni mówią wprost: Chcemy legalizacji dostępu do broni!

Redakcja malydziennik
Ładuję....