CYWILIZACJA

W tej kapsule przeżyjesz nawet TSUNAMI! Niesamowity wynalazek inżynierów

Dwóch inżynierów lotniczych z Seattle, wynalazło unoszące się na wodzie kapsuły przetrwania, które w przypadku katastrofy, mogą pomieścić od 2 do 10 ludzi, nawet do pięciu dni.
Wykonane z gatunku aluminium używanego do konstruowania samolotów, kuliste i wodoszczelne kapsuły ochronią swoich lokatorów przed początkowym wpływem klęski żywiołowej, ale również przed uderzeniem ostrymi i tępymi przedmiotami, uderzeniem gorąca oraz zmianą prędkości.

Założyciele firmy Survival Capsule mówią, że przystępne cenowo kule sprawdzą się doskonale w przypadku tsunami, tornada, huraganu, trzęsienia ziemi i burzy oraz kiedy ewakuacja nie jest możliwa.

 

Inżynierowie Julian Sharpe i Scott Hill wpadli na pomysł Kuli Przetrwania po indonezyjskim tsunami w 2004 roku, które pozbawiło życia około 225 tys ludzi.

 

Kapsuły dostępne są w 5 różnych rozmiarach. Wchodzi się przez specjalny właz drzwiowy, a wnętrze każdej kapsuły wyposażone jest w siedzenia oraz magazyn na 5 dni pożywienia i wody na osobę.

 

Klienci mogą również zamówić dodatkowe udogodnienia, takie jak system wiązania, panel słoneczny, suchą toaletę, wewnętrzne oświetlenie oraz system dźwięku przestrzennego.

 

„Kapsuła ma zmienne rozwiązania katastroficzne, co oznacza, że może zmieniać pozycję w zależności od głębokości wody, więc nigdy nie zatonie, jeśli woda CZYTAJ DALEJ TUTAJ

 

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Komentarze

Zobacz także

Od niedzieli w Austrii nie można nosić burek! "Imigracja zmienia nasz kraj w zły sposób"

Redakcja malydziennik

Pożar wieżowca w centrum Warszawy. Ogień został wywołany przez…

Adam Gaafar

500 kościołów zamkniętych, za to … meczetów otwartych. Tak się buduje kalifat w Europie

Redakcja malydziennik
Ładuję....