ARCHIWUM

W Rimini rozpoczyna się proces przywódcy gangu, który napadł na Polaków!

Przed sądem w Rimini stanie dziś Kongijczyk Guerlin Butungu – przywódca gangu, który 26 sierpnia zaatakował na plaży dwoje polskich turystów. Przed sądem w Rimini, gdzie trwa proces, trwa pikieta organizacji kobiecych. Na transparentach widnieją hasła: "Najwyższa kara za gwałt", "Sprawiedliwość dla ofiar".

– Przyjechałyśmy do Rimini z regionu Wenecja Euganejska, reprezentujemy organizację, która powstała po tym, co wydarzyło się tu latem – powiedziała jedna z uczestniczek pikiety przed sądem we wtorek rano.

 

Butungu jest sądzony osobno jako jedyny pełnoletni członek gangu, który wielokrotnie zgwałcił Polkę i zranił jej partnera. Banda zaatakowała też transseksualną prostytutkę z Peru. Trzej pozostali napastnicy w wieku od 15 do 17 lat, Marokańczycy i Nigeryjczyk, staną przed trybunałem dla nieletnich.

 

– Dwa tygodnie temu sędziowie zażądali uzupełnienia akt, czyli transkryptu zeznań Butungu, który przyznał się do większości zarzucanych mu czynów. Dziś zespół trzech sędziów zdecyduje czy proces będzie się toczył w trybie natychmiastowym czy też nie” – powiedział w rozmowie z Polskim Radiem reprezentujący Polaków adwokat Maurizio Ghinelli. 

Butungu będzie oczekiwał na wyroki w więzieniu.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Modlitwa za … masonów potrzebna!

Redakcja malydziennik

Na naszych oczach realizuje się apokaliptyczne ostrzeżenie Matki Bożej. To już końcówka!!!

Redakcja malydziennik

Obchodzimy dziś święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny!

Redakcja malydziennik
Ładuję....