CYWILIZACJA

W Polsce powstaną aż dwie elektrownie jądrowe. Znamy lokalizacje

elektrownia

Aby Polska wywiązała się ze zobowiązań klimatycznych oraz zapewniła sobie niezależność energetyczną niezbędne jest postawienie na energię jądrową. To obecnie najczystsze i najtańsze źródło energii. Ministerstwo Energetyki ujawniło, że do 2033 roku powstaną w Polsce dwie  elektrownie jądrowe. Znana jest ich lokalizacja.

Projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. zakłada rozpoczęcie ok. 2033 r. budowy pierwszego bloku jądrowego, w sumie ma ich być sześć w dwóch lokalizacjach.

Obecnie trwają zaawansowane prace nad lokalizacją elektrowni jądrowej w północnej Polsce. Druga elektrownia ma powstać w Polsce centralnej.

Decyzja o rozwoju energetyki jądrowej wynika stąd, że zasoby polskiego węgla kurczą się. Część złóż znajduje się na głębokościach albo uniemożliwiających ich wydobycie, albo koszt wydobycia jest nieopłacalny. Ponadto obecnie z roku na rok sprowadzamy coraz więcej węgla z Rosji. W tym roku padł kolejny rekord importu tego surowca z Rosji. Energetyka jądrowa może nam zapewnić nie tylko czystą energię ale także niezależność energetyczną.

Koszt inwestycji w te instalacje ma wynieść 100 – 135 mld zł.

Źródło: Forsal.pl

Fot.

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/czym-polacy-pala-w-piecach-smog-znowu-zabija/

Komentarze

Zobacz także

Straszne! Wózek stoczył się do WODY. Dziecko tonęło, a matka…

Terroryści ujawnili, gdzie zaatakują! Muzułmanie przestrzegają: trzymajcie się z daleka od TYCH MIEJSC

Ta metoda niemal w stu procentach chroni przed rozwodem. ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....