ARCHIWUM WYDARZENIA

W Polsce powstaje NOWA POLICJA. „Mamy oręż do walki – mówi Inspektor. Zobacz kogo będą ścigać

policja

W Polsce powstaje nowa służba o uprawnieniach zbliżonych do policji. 1 stycznia weszła w życie nowelizacja Ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska, przewidująca szerokie zmiany w funkcjonowaniu Inspekcji Ochrony Środowiska. „Mamy wreszcie oręż do walki w postaci uprawnień – powiedział  Główny Inspektor Ochrony Środowiska Paweł Ciećko.

Nowa ustawa zmienia podejście do kontroli oraz monitoringu środowiska. „Inspekcja ochrony środowiska to nie tylko kontrola, interwencje, dbanie o podmioty gospodarcze, ale szeroko pojęte badanie środowiska w sposób ciągły i permanentny” – powiedział na konferencji prasowej Ciećko.

Inspektorzy ochrony środowiska uzyskali nowe kompetencje. W związku z tym na regulacje płac pracowników inspektoratów zostało przyznane 80 mln zł i zostało stworzonych 600 nowych etatów inspektorskich w skali kraju.

Nowe uprawnienia inspektorów pozwalają im na wstęp przeprowadzenia bez uprzedzenia o każdej porze dnia i nocy kontroli przestrzegania przepisów i decyzji administracyjnych w zakresie ochrony środowiska, a w przypadku kontroli planowej po okazaniu zawiadomienia o kontroli.

Inspekcja pracuje 24 godziny na dobę i wszelkie inne służby są zobowiązane do udzielenia jej pomocy.

Inspekcja nie będzie się zajmowała drobnymi, „sąsiedzkimi” zgłoszeniami ale będzie kontrolować szeroko pojętą działalność gospodarczą oraz spoób korzystania ze środowiska przez podmioty gospodarcze.

Źródło: Polsat News

Fot. Warszawa Wyborcza

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/szokujace-morduja-chore-krowy-im-mieso-trafia-na-nasze-stoly/

Komentarze

Zobacz także

To przełom w leczeniu AUTYZMU? Naukowcy testują właśnie lek opracowany 100 lat temu

Redakcja malydziennik

Polacy, po co wam pomnik w Berlinie! Przecież Niemcy wymordowały wiele innych narodów!

Redakcja malydziennik

Muzułmanie zbiorowo zgwałcili Niemkę w Sylwestra. Sąd…

Redakcja malydziennik
Ładuję....