CYWILIZACJA

W Nysie zaatakowali sataniści. Pocięli siekierą krucyfiks!

Dwaj mężczyźni, w wieku 37 i 40 lat dokonali zniszczenia zabytkowej rzeźby sakralnej w jednym z nyskich kościołów. Prokuratura postawiła już zarzuty obu oskarżonym. Informację podało biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

„Informacje o tym zdarzeniu dyżurny nyskiej komendy otrzymał po godzinie 9 rano. Ze zgłoszenia wynikało, że ktoś uszkodził zabytkowy, XVIII-wieczny krzyż z rzeźbą Jezusa. Do tego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, w kruchcie jednego z kościołów w mieście” – czytamy na stronie Policji.

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu. Policję poinformowano o zniszczeniu zabytkowego krucyfiksu znajdującego się w kruchcie jednego z nyskich kościołów. Część drewnianej figury Chrystusa z XVIII wieku została odrąbana ostrym narzędziem.

„Już kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu kryminalni na jednej z ulic miasta zauważyli dwóch wytypowanych mężczyzn. Zostali oni natychmiast zatrzymani. Okazali się nimi 37 i 40-letni mieszańcy Nysy. Przy nich to mundurowi zabezpieczyli maczetę, która została najprawdopodobniej użyta w kościelnej kruchcie. Mężczyźni byli nietrzeźwi – mieli niemal po 3 promile alkoholu w organizmie” – podała Policja w Nysie.

po/policja.gov.pl

Komentarze

Zobacz także

Apokaliptyczna pogoda wywieje prawie całą Polskę! IMGW już ostrzega te województwa

Redakcja malydziennik

16-latek włamał się do mieszkania, gdy wszyscy spali. Zobaczył kobietę i próbował…

Redakcja malydziennik

Wiemy na ile mogą pójść do więzienia reżyser i aktorzy, którzy wystąpili w skandalicznym spektaklu. Czy znajdzie się sędzia z cojones?

Redakcja malydziennik
Ładuję....