ARCHIWUM

W niemieckich podręcznikach uczą o „polskich obozach śmierci”

„Syn ma maturę. Historia. Przygotowuje się. Będzie ok. Właśnie zwrócił uwagę na polskie obozy. Tak uczą w Niemczech. TERAZ. Oficjalna książka” – poinformował jeden z użytkowników Twittera i dołączył zdjęcie z odpowiednim fragmentem tekstu:

To już kolejny raz, w którym natrafia się na taką manipulację ze strony niemieckich historyków. Na „twitta” zareagował Maciej Świrski z Reduty Dobrego imienia, który skomentował sprawę dla Niezależna.pl:

„W tej chwili analizujemy sprawę. W takich przypadkach mamy standardowe procedury i najprawdopodobniej zostaną one wdrożone – powiedział portalowi Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia. Chodzi o jeden z niemieckich podręczników do nauki historii, w którym pojawia się kłamliwe określenie „polskie obozy”.

 

Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom została powołana dla inicjowania i wspierania działań mających na celu prostowanie nieprawdziwych informacji na temat historii Polski, a szczególnie przebiegu II wojny światowej, udziału w niej Polaków, stosunku Polaków do Żydów, na temat niemieckich obozów koncentracyjnych. Obok tego celem Reduty jest propagowanie wiedzy na temat historii i kultury polskiej oraz polskiej współczesności. Reduta ma także na celu przeciwdziałanie rasizmowi i ksenofobii, zwróconym przeciwko obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, bez względu na pochodzenie.  

 

 
 

 

Syn ma maturę.Historia. Przygotowuje się. Będzie ok. Właśnie zwrócił uwagę na polskie obozy. Tak uczą w Niemczech. TERAZ. Oficjalna książka. pic.twitter.com/Neirpf4WrL

— Fox (@gregorfox) May 17, 2017

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Portoryko: brak prądu, żywności, leków wszystko przez Huragan Maria!

Redakcja malydziennik

Trump zrobi wszystko, by pomóc odzyskać Tupolewa!

Redakcja malydziennik

Ministerstwo Sprawiedliwości bierze się za obronę konieczną. Będą ważne zmiany!

Redakcja malydziennik
Ładuję....