WYDARZENIA

W Niemczech rośnie liczba dzieci żyjących w ubóstwie. Plan kanclerz Merkel z imigrantami w roli głównej nie powiódł się?

Według raportu Familienreport w 2017 roku liczba dzieci żyjących w ubóstwie wyraźnie wzrosła i wynosi aż 2.800.000. Głównie to niepełnoletnie osoby ze środowisk imigranckich.

Raport został opublikowany w piątek przez Ministerstwo ds. Rodziny. Zgromadzone dane wykazują, że liczba dzieci zagrożonych ubóstwem między rokiem 2010 a 2015 wzrosła aż o 200.000. W 2015 roku aż 20% dzieci w Niemczech zagrożona była ubóstwem.

 

Próg ubóstwa oznacza dzieci żyjące w domostwach gdzie dochód na domownika wynosi poniżej 60% średniej krajowej. Kluczowym problemem są dzieci pochodzące ze środowisk imigracyjnych. Ryzyko ubóstwa właśnie w tym środowisku wzrosło z 36% na 49% między latami 2010 a 2015. Wśród Niemców czynnik ten pozostał na stabilnym poziomie 13%.

 

Niemcy uważają, że największym problemem są niepracujące matki, dlatego w najbliższym czasie należy umożliwić każdej kobiecie pracować przez organizację nawet całodziennej opieki nad dziećmi.

Źródło: thelocal.de

Komentarze

Zobacz także

Tak POLSCY kierowcy radzą sobie z UCHODŹCAMI! ZERO LITOŚCI! [WIDEO]

Adam Gaafar

OTO cudowne objawienie w Gietrzwałdzie! Czy dopełnia się ono na naszych oczach?

Franciszek w pięknych słowach żegna Charliego Garda

Ładuję....