ARCHIWUM

W naszym kraju działają DZIHADYŚCI! „Istnieją polskie wątki w walce z terroryzmem”

Polska nie jest wolna od działań osób związanych z Państwem Islamskim – mówi w rozmowie z IAR Stanisław Żaryn. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych dodaje, że służby mają świadomość, że „istnieją polskie wątki w walce z terroryzmem i zagrożenie może się pojawić" – powiedział.

Jak przekonuje Stanisław Żaryn, osoby związane z dżihadystami próbują wykorzystać nasz kraj jako zaplecze dla swoich działań. Podejmowane są próby wykorzystania Polski do finansowania ISIS. Przez nasz kraj bojownicy przejeżdżają do innych krajów. Zdarzają się także przypadki naszych obywateli działających na rzecz tzw. Państwa Islamskiego. 

 

Polscy obywatele nie tylko rozpowszechniali propagandę dżihadystów, ale też działali w ich szeregach z bronią w ręku. Jednym z przykładów jest Adam al-N., ścigany za walkę w szeregach wojsk ISIS w Syrii, odnaleziony w jednym z więzień w Jordanii. 

 

Z kolei przed białostockim sądem w lipcu zakończył się proces czterech młodych Czeczenów oskarżonych o wspieranie Państwa Islamskiego. Akt oskarżenia został przygotowany przez Wydział do Walki z Przestępczością Zorganizowaną Prokuratury Krajowej w oparciu o materiały operacyjne ABW. Prokuratura zarzuciła czterem oskarżonym Czeczenom, że – jako sympatycy radykalnego islamu – gromadzili pieniądze i rekrutowali bojowników do Syrii i Iraku. Prokurator domaga się dla nich kar od trzech do pięciu lat więzienia.

 

Źródło: interia.pl

Komentarze

Zobacz także

Odebrać nagrodę Michnikowi. O to walczą na UAM!

Redakcja malydziennik

Bóg chce pojednania katolików i prawosławnych!

Redakcja malydziennik

Jaka rażąca NIESPRAWIEDLIWOŚĆ Komisji Europejskiej: nie pozwalają nam pobierać większych podatków od dużych sklepów, a Francuzom nic nie mówią!

Redakcja malydziennik
Ładuję....