WYDARZENIA

"W mediach rzeczy ZŁE, WYPACZONE, SKANDALICZNE to są newsy. Nikt nie mówi o rzeczach dobrych"

W Krakowie odbywa się rokroczny plebiscyt na Miłosiernego Samarytanina. Znasz kogoś zwyczajnie dobrego? Zgłoś go!

Wolontariat św. Eliasza jest odpowiedzią na szerzące się coraz bardziej w naszym społeczeństwie narzekanie i zwątpienie. Po zwątpieniu pozostaje już tylko rozpacz i dlatego potrzebni są Eliasze naszych czasów! W dzisiejszym świecie coraz mniej jest autorytetów, coraz więcej biedy i niesprawiedliwości, a człowiek coraz bardziej postrzegany jest przez pryzmat "posiadania"niż "bycia". Potrzebne są więc osoby, które jak Eliasz dadzą świadectwo prawdzie, które staną się niewygodną i bolesną "zadrą" w boku dzisiejszego społeczeństwa, które uformowane w "szkole proroka" staną się budowniczymi "kultury zgody i miłości". Potrzebni są dojrzali chrześcijanie, którzy zdają sobie sprawę z tego, że "placem budowy" Królestwa Bożego nie są cztery ściany naszych kościołów, lecz społeczeństwo w którym żyjemy i działamy.

 

"W mediach rzeczy ZŁE, WYPACZONE, SKANDALICZNE to są newsy. Nikt nie mówi o rzeczach dobrych" – mówił ojciec Stanisław Wysocki, opiekun wolontariatu. Stąd zrodził się pomysł nagradzania dobra. 

 

Tegoroczna edycja pragnie  propagować nauczania św. Jana Pawła II i wspólnie budować „kulturę miłości” poprzez pokazanie, że pośród nas żyją i działają ludzie dobrzy i miłosierni, którzy pomagają drugiemu człowiekowi w potrzebie.

 

Jeśli chcesz im podziękować za dobro i miłosierdzie, które okazują innym. NIE CZEKAJ!!! Weź udział w głosowaniu na „Miłosiernego Samarytanina Roku 2016”     

 

Głosowanie odbywa się w dwóch kategoriach, a spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła wybierze osoby wyróżnione, które otrzymają prestiżową statuetkę i wyróżnienie „Miłosierny Samarytanin Roku 2016”.

 

Wręczenie statuetek oraz wyróżnień odbędzie się  31 marca br. w Auli Jana Pawła II, Kraków – Łagiewniki.

 

Głosowanie odbywa się na stronie wolontariatu do 10 marca eliasz.org.pl

Źródło: eliasz.org.pl

Komentarze

Zobacz także

Czy to już ohydne spustoszenie w miejscu świętym?

Redakcja malydziennik

Kolejna tragedia w Alpach! Zginęła Polka, która chciała zdobyć Mont Black!

Redakcja malydziennik

To dzieje się naprawdę! Żydówka i hinduska stanęły na… ślubnym kobiercu

Redakcja malydziennik
Ładuję....