Przebudowa ulicy Krakowskiej opóźni się nawet o kilka tygodni. Wszystko dlatego, że zamiast robotników wkroczą tam archeologowie.
Znaleziska opóźnią prace na ulicy Krakowskiej. W trakcie robót odkryto m.in. fragment bramy miejskiej i przyczółek mostu. Na miejsce wkroczyła wojewódzka konserwator zabytków i zadecydowała, że będą prowadzone dalsze badania archeologiczne. Na placu budowy zamiast robotników pojawią się archeologowie.
CZYTAJ TAKŻE: Mewa porwała PSA i odleciała! Zobacz, jak do tego doszło
Ulica Krakowska to jedna z wązniejszych ulic Krakowa. Prace na niej rozpoczęły się już w marcu i miały potrwać ok. 10 miesięcy. Wszystko wskazuje jednak na to, że czas remontu się wydłuży. Natrafiono na znaleziska w czasie prac kanalizacyjnych. Odkryto fragmenty bramy miejskiej. Teraz zespół archeologów będzie próbował znaleźć pozostałe jej elementy.
Źródło: onet.pl/ foto wikipedia.pl