ARCHIWUM

W końcu się spotkali. Zobacz, co Papież powiedział Donaldowi Trupowi

Papież Franciszek podczas spotkania w środę w Watykanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem wyraził pragnienie, by był on "narzędziem pokoju". Trump zapewnił, że nie zapomni tego, co usłyszał od papieża.

Dziennikarze obserwujący ich pierwsze spotkanie odnotowali, że w czasie wymiany prezentów papież wręczając pamiątkowy medal z gałązką oliwną, symbolem pokoju, zwrócił się do prezydenta USA: "Daję to panu, aby był pan narzędziem pokoju".

 

"Potrzebujemy pokoju" – odparł Trump.

 

Żegnając się z Franciszkiem amerykański prezydent mówił: "Dziękuję, nie zapomnę tego, co usłyszałem od Waszej Świątobliwości". Zapewnił też, że wizyta u papieża to dla niego "ogromny zaszczyt". Na zakończenie spotkania powiedział do Franciszka: "Powodzenia" ("Good luck").

 

Dziennikarze usłyszeli również, że w czasie krótkiej rozmowy z małżonką Donalda Trumpa, Melanią, papież zapytał ją żartobliwie po hiszpańsku, czy daje mężowi pizzę.

 

Amerykański przywódca podarował papieżowi rzeźbę z brązu, symbolizującą pokój oraz zbiór książek Martina Luthera Kinga i wyraził nadzieję, że mu się spodobają. Trump zapewnił, że przeczyta wręczone mu przez Franciszka w prezencie dwie adhortacje apostolskie, ekologiczną encyklikę i orędzie na tegoroczny Światowy Dzień Pokoju.

 

Rozmowa papieża z prezydentem Stanów Zjednoczonych trwała około pół godziny. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Ojciec Święty mówi, co trzeba robić w trudnych momentach. Aby wszystko było dobrze, wystarczy…

Redakcja malydziennik

Hiszpanie zbadają szczątki Tupolewa! Czy poznamy prawdę nt. przyczyn katastrofy smoleńskiej?

Redakcja malydziennik

Wiesz, jaka kara grozi Michałowi Tuskowi za kłamstwo? Najprawdopodobniej trafi…

Redakcja malydziennik
Ładuję....