POLITYKA

W kalendarzu adwentowym znalazła wołanie o pomoc. Tak pracują współcześni niewolnicy?

W przesyłce z Amazona nastolatka odkryła list napisany przez jednego z pracowników. Błagał w nim o pomoc.

Mama dziewczynki, Kim Dorsett, opowiada, że w przesyłce zawierającej kalendarz adwentowy, który zamówił jej mąż, córka znalazła wołanie o pomoc. Na dołączonej do przesyłki fakturze opiewającej na kwotę 30 funtów ktoś odręcznie napisał: „Proszę, pomóż mi. Personel PMP to zło”. 

 

PMP to firma rekrutacyjna pracująca nazlecenieAmazona. Rodzice nastolatki początkowo myśleli, że to żart. Szybko jednak porzucili tę myśl, bo uświadomili sobie, że na Wyspach media wiele miejsca poświęciły warunkom pracy w centrach dystrybucyjnych giganta handlu internetowego. Dziennikarskie śledztwo wykazało, że normy w oddziale Amazona w Tilbury są niezwykle wyśrubowane, a pracownicy wykorzystywani, często zasypiali oni na stojąco, mdleli, bo tempo pracy było ogromne – paczka miała być przygotowana i zapakowana w ciągu 30 sekund.  

 

Dorsettowie podeszli to sprawy poważnie i zgłosili ją Amazonowi i firmie PMP. Ta druga wydała oświadczenie: 

 

„PMP Recruitment zatrudnia ponad 100 tys. osób, z których wiele pozostaje u nas przez kilka lat lub co roku wraca w okresie szczytu handlowego, więc nie uznajemy notatki z paczki za dokładne i rzetelne przedstawienia doświadczeń naszych pracowników. Jednak traktujemy sprawę poważnie i będziemy ją analizować”.  – napisała firma.

 

Z kolei Amazon Kim Dorsett odpisał na Messengerze. Firma wyraziła żal z powodu otrzymania wiadomości, poprosiła o wypełnienie   przesłanego formularza i zapewniła, że zgłoszenia nie zlekceważy. 

 

To nie pierwszy tego typu przypadek. Niedawno media opisywały list, jaki został znaleziony w ubraniu zakupionym w Zarze. Pracownicy szwalni szyjącej ubrania m.in. dla tej hiszpańskiej sieciówki pisali, że nie dostali wynagrodzenia za swoją pracę.

Źródło: mirror.co.uk/Mały Dziennik, o2.pl

Komentarze

Zobacz także

Nowe metody walki KOD-u? Zdemolowano samochód członka PiS!

Redakcja malydziennik

Ktoś buchnął księdzu 2.000.000 PLN! Prokuratura twierdzi, że zatrzymanych będzie naprawdę wielu!

Redakcja malydziennik

Tak działają Jugendamty: 78.000 dzieci zabranych, na opiekę nad jednym, Niemcy wydają 12.000€ miesięcznie

Redakcja malydziennik
Ładuję....