WYDARZENIA

W Iranie dzieci trafiły do więzienia. Wszystko dlatego, że TAŃCZYŁY

Sześcioro dzieci zostało oskarżonych o tańczenie i nie noszenie hidżabu. Nagrania z wygłupów zamieściły w mediach społecznościowych.

Władze potraktowały je jednak zupełnie serio. Czterech chłopców i dwie dziewczynki zostały aresztowane w Iranie za naukę "zachodnich" tańców. "Członkowie sieci uczyli i filmowali zachodnie tańce" – o aresztowaniu poinformował Hamid Damghani, dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej w Shahroudzie na północnym-wschodzie Iranu.

 

Islamiści pojmali tancerzy w czasie "nauki i nagrywania". Problemem dla Korpusu była próba faworyzowania tańców z Zachodu a także nie noszenie hidżabu. Islamskie regulacje nakazują ciągłe noszenie go przez kobiety. Tańczenie za to jest zakazane w Iranie dla kobiet kiedy obserwują mężczyźni. W Iranie dochodziło już jednak do zakazu tańczenia nawet w specjalnych siłowniach przeznaczonych tylko dla kobiet.

 

"Promocja i nauka tańca jako sportu w kobiecej siłowni jest poważnym problemem" – mówił Damghani w rozmowie ze stroną Jamejam Online.

 

3 lata temu doszło do podobnej sytuacji, gdy aresztowano siedmioro młodych Irańczyków po nagraniu przez nich teledysku do piosenki Pharella Williamsa – poniżej nagranie właśnie z tego incydentu. 

Źródło: theguardian.com

Komentarze

Zobacz także

Jedno dziecko zabite, drugie skrzywdzone na całe życie. A gwałciciel? On ma być na wolności!

DZIĘKUJEMY! Kamil Stoch zmiażdżył konkurencję, a Polska drużyna tryumfuje w wielkim stylu!

Raport NIK o jakości zagranicznych produktów w Polsce. Zobacz jak…

Redakcja malydziennik
Ładuję....