CYWILIZACJA

W dwa miesiące wyprał mózgi zamachowcom! Poznaj szalonego muzułmańskiego duchownego odpowiedzialnego za zamach w Barcelonie!

Abdelaki As-Satty to muzułmański duchowny, który zradykalizował zamachowców odpowiedzialnych za ataki w czwartek i piątek. Zajęło mu to tylko dwa miesiące.

Co więcej, obecnie właśnie 45-latkowi przyznaje się odpowiedzialność za wykreowanie pomysłu sierpniowych zamachów. As-Satty mieszkał z cieszącej się już złą sławą miejscowości Ripoll na północ od Barcelony. Tam też mieszkało kilku innych zamachowców. W sobotę w mieszkaniu imama policja uzyskała informacje o jego działalności.

 

"El Mundo", który opisuje rewizję, przedstawia relację osób znających otoczenie imama. Grupę wokół siebie zgromadzoną zradykalizował w zaledwie dwa miesiące. Sąsiad podał także, że był on osobą skrytą i samotną, a mieszkanie wynajmował razem z innym Marokańczykiem. Ponadto dwa razy w miesiącu podróżował do Maroka, a media potwierdzają także, jego podróże do Brukseli i próby znalezienia tam pracy.

 

As-Satty przez dwa lata przebywał w więzieniu za przemyt haszyszu z Ceuty, enklawy hiszpańskiej w Maroku. Tam też poznał innych muzułmańskich przestępców. Obecnie imam jest poszukiwany przez policję, ale nie wpadnięto jeszcze na jego ślad, być może dlatego, że zginął w środowym wybuchu gazu.

Źródło: radiozet.pl

Komentarze

Zobacz także

Karać czy nie karać dzieci? OTO NAJLEPSZA ODPOWIEDŹ! DOWIEDZ SIĘ!

Redakcja malydziennik

Co za tragedia! Jedna rodzina, dwa nowotwory i potężna modlitwa o CUD

Redakcja malydziennik

Zmiany w drogówce: policjanci zamiast wystawiania glejtu obciążą nam kartę!

Ładuję....