RELIGIA

„W chwili, której się nie domyślacie…” TO OSTRZEŻENIE PRZEZ APOKALIPSĄ TRZEBA TRAKTOWAĆ POWAŻNIE!

„Czuwajcie” – to ostrzeżenie przed nadchodzącym Końcem świata trzeba traktować niezmiernie poważnie…

… a powód jest oczywisty formułuje je sam Jezus Chrystus, a Kościół daje je nam w dzisiejszej Ewangelii. Wielkie wezwanie do czuwania to przypomnienie nie tylko o nadchodzącym Końcu świata, Paruzji, Sądzie Ostatecznym, ale także o naszym spotkaniu z Panem w śmierci. Czuwanie powinno być naszym chrześcijańskim stanem, przygotowanie do przyjścia Pana chlebem codziennym, bo „w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”.

 

Te słowa niezwykle mocno przypominają, że obawa o to, czy Pan zastanie nas przygotowanych, lęk przed Paruzją, jest wpisany w chrześcijaństwo. Apokaliptyczne nastroje to istotny element naszej tożsamości. Tyle, że nie chodzi w nich o to, by wyznaczać daty, poszukiwać znaków, ale o to, by… „być przygotowanym” i „czuwać”.

 

A na koniec Jezus przypomina nam jeszcze, że Niebo nie jest jedynym stanem, jaki na nas czeka po drugiej stronie. Jest także przerażająca alternatywa dla nas (a to znaczy także dla mnie, a nie tylko dla jakichś innych), którzy nie będą gotowi, którzy nie będą czuwali. „Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów” – mówi Jezus. Bez lęku przed piekłem, bez świadomości piekła nie ma pełnego życia chrześcijańskiego.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: Maly Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Księża będą nosić mundur? Rząd szykuje zmiany w prawie!

Spodziewali się proboszcza, a przyszedł do nich… papież! Mamy wzruszające nagranie

Ojciec Święty rusza do Fatimy i zachęca żeby… nie bać się prawdy!

Ładuję....