RELIGIA

„W chwili, której się nie domyślacie…” TO OSTRZEŻENIE PRZEZ APOKALIPSĄ TRZEBA TRAKTOWAĆ POWAŻNIE!

„Czuwajcie” – to ostrzeżenie przed nadchodzącym Końcem świata trzeba traktować niezmiernie poważnie…

… a powód jest oczywisty formułuje je sam Jezus Chrystus, a Kościół daje je nam w dzisiejszej Ewangelii. Wielkie wezwanie do czuwania to przypomnienie nie tylko o nadchodzącym Końcu świata, Paruzji, Sądzie Ostatecznym, ale także o naszym spotkaniu z Panem w śmierci. Czuwanie powinno być naszym chrześcijańskim stanem, przygotowanie do przyjścia Pana chlebem codziennym, bo „w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”.

 

Te słowa niezwykle mocno przypominają, że obawa o to, czy Pan zastanie nas przygotowanych, lęk przed Paruzją, jest wpisany w chrześcijaństwo. Apokaliptyczne nastroje to istotny element naszej tożsamości. Tyle, że nie chodzi w nich o to, by wyznaczać daty, poszukiwać znaków, ale o to, by… „być przygotowanym” i „czuwać”.

 

A na koniec Jezus przypomina nam jeszcze, że Niebo nie jest jedynym stanem, jaki na nas czeka po drugiej stronie. Jest także przerażająca alternatywa dla nas (a to znaczy także dla mnie, a nie tylko dla jakichś innych), którzy nie będą gotowi, którzy nie będą czuwali. „Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów” – mówi Jezus. Bez lęku przed piekłem, bez świadomości piekła nie ma pełnego życia chrześcijańskiego.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: Maly Dziennik

Komentarze

Zobacz także

„Od kilku dni przychodzi mi na myśl słowo, które wydaje się brzydkie…". O czym mówi Papież?

Redakcja malydziennik

Żaden papież przed Franciszkiem tego jeszcze nie zrobił! Czym tym razem zaskoczy?

Profanatorzy połamali Ciało Pańskie, połamali kielichy, ukradli pieniądze. Kolejny kościół padł ofiarą ataku

Redakcja malydziennik
Ładuję....