CYWILIZACJA

W Afganistanie niepełnosprawny 21-latek zabił fizjoterapeutkę Czerwonego Krzyża

Hiszpańska pracownica Czerwonego Krzyża została zastrzelona przez afgańskiego pacjenta. Jeżdżący na wózku napastnik ma 21 lat.

Do tragedii doszło w Mazar-i-Sharif na północy Aganistanu. Zaraz po przyjściu do pracy w centrum ortopedycznym, kobieta została zastrzelona przez mężczyznę na wózku. Czerwony Krzyż nie podaje jej tożsamości. Wiadomo jednak, że kobiecie była udzielona pomoc i zmarła po przewiezieniu do szpitala w Camp Marmal odległego o około 15 km od miejsca zajścia z powodu odniesionej rany.

 

Napastnik już został aresztowany. Policja pojmała także drugą osobę. Mężczyzna miał schowany pistolet w swoim wózku. Policja podaje także, że ogień został otwarty do kobiety bezpośrednio po jej wejściu do pokoju przyjęć. W dalszym ciągu nie znane są przyczyny zamachu na życie lekarki.

 

Ostatnio napaść na pracownika humanitarnego miała miejsce w lutym, kiedy sześcioro pracowników Czerwonego Krzyża zastrzelonych zostało prawdopodobnie przez dzihadystów z ISIS.

Źródło: thelocal.es

Komentarze

Zobacz także

Szatan nienawidzi obrońców życia! Posyła swoich sługusów by ich nastraszyć!

Redakcja malydziennik

"Wygraj bon! Odbierz już teraz!" – uważaj, to pułapka. Właśnie rozbito GANG. Nie uwierzysz, w jakim wieku byli oszuści i czym się jeszcze zajmowali

TRAGICZNY wypadek. Nastolatkowie skakali do wody z 10-metrowej skały i…

Redakcja malydziennik
Ładuję....