ARCHIWUM

W 100-lecie Rewolucji Październikowej płaczą ikony Matki Bożej i carskich męczenników. Znak nadchodzącej katastrofy!

Ikony carskich męczenników (cara Mikołaja II i jego rodziny kanonizowanych przez Rosyjską Cerkiew Prawosławną) i Matki Bożej „płaczą” w czasie nabożeństw w Symferopolu.

– Babcie podchodzą i wacikami zdejmują oleje, którymi płaczą ikony – opowiadał reporterowi krymskiego oddziału dziennika „Moskowskij Komsomolet” wierny świątyni w Symferopolu Aleksiej. – Nigdy wcześniej nic takiego się nie działo – dodaje.

 

Poza ikonami świętych carskich męczenników płakać mają pachnącymi olejami także inne ikony w świątyni. – Obserwuje je – opowiada Aleksiej. – I „płaczą” także ikony Matki Bożej Kazańskiej, Pokrowskiej, ikona męczeństwa carskiej rodziny w Domu Ipatiewa i św. Jana z Szanghaju – zaznacza wierny cerkwi.

 

W cerkwi w Symferopolu był już przedstawiciel diecezji prawosławnej, który sfotografował ikony i zabrał zdjęcia, by przebadać sprawę. Jednocześnie, według słów deputowanej Natalii Pokłońskiej, „płakać” miało popiersie cara Mikołaja II.

 

Ciekawe, że tego rodzaju zjawiska dokonują się akurat w stulecie rewolucji październikowej i objawień fatimskich. Warto przypomnieć, że w tradycji wschodniej „płacz” ikon jest zapowiedzią strasznych i przełomowych wydarzeń. Wcześniej, w Rosji, ikony płakały właśnie krótko przed Rewolucją Październikową.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: Interfax.ru/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Mocne słowa prezydenta: Jakże ważna jest Polska, skoro warto było, żeby życie za nią oddało tylu ludzi

Redakcja malydziennik

Jak trwoga, to do Boga? Tak, to DZIAŁA

Redakcja malydziennik

Ten krótki filmik podbija serca Amerykanów! W dwie minuty rozprawia się z niemieckimi kłamstwami!

Redakcja malydziennik
Ładuję....