RELIGIA

W 100-lecie Rewolucji Październikowej płaczą ikony Matki Bożej i carskich męczenników. Znak nadchodzącej katastrofy!

Ikony carskich męczenników (cara Mikołaja II i jego rodziny kanonizowanych przez Rosyjską Cerkiew Prawosławną) i Matki Bożej „płaczą” w czasie nabożeństw w Symferopolu.

– Babcie podchodzą i wacikami zdejmują oleje, którymi płaczą ikony – opowiadał reporterowi krymskiego oddziału dziennika „Moskowskij Komsomolet” wierny świątyni w Symferopolu Aleksiej. – Nigdy wcześniej nic takiego się nie działo – dodaje.

 

Poza ikonami świętych carskich męczenników płakać mają pachnącymi olejami także inne ikony w świątyni. – Obserwuje je – opowiada Aleksiej. – I „płaczą” także ikony Matki Bożej Kazańskiej, Pokrowskiej, ikona męczeństwa carskiej rodziny w Domu Ipatiewa i św. Jana z Szanghaju – zaznacza wierny cerkwi.

 

W cerkwi w Symferopolu był już przedstawiciel diecezji prawosławnej, który sfotografował ikony i zabrał zdjęcia, by przebadać sprawę. Jednocześnie, według słów deputowanej Natalii Pokłońskiej, „płakać” miało popiersie cara Mikołaja II.

 

Ciekawe, że tego rodzaju zjawiska dokonują się akurat w stulecie rewolucji październikowej i objawień fatimskich. Warto przypomnieć, że w tradycji wschodniej „płacz” ikon jest zapowiedzią strasznych i przełomowych wydarzeń. Wcześniej, w Rosji, ikony płakały właśnie krótko przed Rewolucją Październikową.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: Interfax.ru/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Synowskie napomnienie, czyli błędny obu stron!

Redakcja malydziennik

Co jest prawdziwą pustką w życiu? Papież ostrzega, co nas może zaprowadzić ku nicości!

Redakcja malydziennik

Jak się przygotować do nadchodzącej Apokalipsy?

Redakcja malydziennik
Ładuję....