POLITYKA

Uważasz, że narkotyki powinny być legalne? Jak poznasz te dane, zmienisz zdanie

2,5 mln Amerykanów zażywa środki opioidowe – heroinę lub pokrewne jej silnie uzależniające środki przeciwbólowe, a ponad 30 tys. rocznie umiera z powodu ich przedawkowania – donosi portal wyborcza.pl.

Poszczególne stany coraz częściej decydują się finansować programy, mające na celu walkę z epidemią zażywania heroiny i innych środków opioidowych (działają na receptory opioidowe – uśmierzają ból, dają uczucie przyjemności, należy do nich kodeina, morfina i heroina), która przyczynia się do wzrostu drobnej przestępczości.

 

Amerykańskie Stowarzyszenie Medycyny Uzależnień informuje, że w 2015 r. zanotowano w USA ponad 50 tys. zgonów z powodu przedawkowania środków odurzających – za 20 tys. odpowiadają leki przeciwbólowe na receptę, za 13 tys. – heroina. To dwa razy więcej niż przed dekadą, od narkotyków ginie więcej ludzi niż z broni palnej.

 

W lipcu 2016 r. prezydent Obama podpisał przegłosowaną niemal jednogłośnie przez Kongres ustawę, która ma pomóc w opanowaniu epidemii. 181 mln dol. rocznie ma być przeznaczone m.in. na nowe centra leczenia uzależnień, programy edukacyjne dla lekarzy przepisujących leki przeciwbólowe czy szkolenia z podawania substancji powstrzymujących efekty przedawkowania.

 

Donald Trump zapowiedział, że zamierza rozprawić się z trawiącą Amerykę narkotykową epidemią. Chce tego dokonać, stawiając szczelny mur na granicy z Meksykiem, z którego jest szmuglowana duża część zażywanej w USA heroiny.

Źródło: wyborcza.pl

Komentarze

Zobacz także

Zabili ich! Zabili ich wszystkich, rodziny i dzieci! Zabito co najmniej 80 osób związanych z ISIS

Czy Amerykanie przeszkadzają Europie stać się mocarstwem atomowym?

Redakcja malydziennik

Okrutni islamiści z Boko Haram nie oszczędzają dzieci: mordują je, wcielają do bojówek, gwałcą

Ładuję....