WYDARZENIA

UWAŻAJ! Te OWOCE mogą powodować NOWOTWÓR. Sprawdź, czy nie masz ich w swojej kuchni

Mamy teraz sezon na letnie owoce. Orzeźwiające i soczyste dobrze działają na nasz organizm i kubki smakowe. Niestety potrafią szybko zajść pleśnią i zepsuć całą przyjemność nawet na drugi dzień po zakupie.

Trzeba pamiętać, że kiedy zauważy się pleśń lub jakiekolwiek oznaki gnicia, należy wyrzucić do kosza cały owoc, a nie tylko odkroić gorszą część. Drobnoustroje, czyli mikro-bakterie, rozprzestrzeniają się wewnątrz całego produktu. Choć na zewnątrz może ujawnić się tylko kawałek zepsucia. Nie oznacza to bynajmniej, że drobnoustroje znajdują się tylko na tym obszarze, a resztę można jeść. Trzeba wyrzucić cały produkt, niezależnie od jego rodzaju.

 

CZYTAJ TAKŻE: SZOK! IMIGRANT ukrywał się w podwoziu SAMOLOTU. A jego ZWŁOKI spadły na…

 

Spożywanie dużych ilości produktów, z których wcześniej odkroiło się popsutą część, może powodować nowotwory. „Jesteś tym, co jesz”, słyszy się od małości, jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że dotyczy to także zjadania jedzenia, w którym są szkodliwe bakterie.

Jaki jest sposób, by owoce nie pleśniały? Szybko zjadać lub zamrozić, gdy jesteśmy pewni, że będą musiały trochę poczekać, aż je wykorzystamy.

 

 

Komentarze

Zobacz także

Zniszczona rogówka, soczewki, a nawet zaćma: grozi, gdy nosi się złe okulary przeciwsłoneczne, sprawdź jakie wybrać!

Redakcja malydziennik

To on chce uratować Charliego. Poznaj lekarza, który nie poddał się, gdy inni chcieli pacjenta zabić!

Apokalipsa zmierza na Stary Kontynent! Huragany Maria i Lee łączą swoje siły

Redakcja malydziennik
Ładuję....