POLITYKA

Uważaj! Robisz prawdziwy przelew, a pieniądze trafiają do HAKERÓW. ZOBACZ, jak nie dać się oszukać

W sieci pojawił się opis nowego schematu oszustwa związanego z kradzieżą pieniędzy z rachunku bankowego na prawdopodobnie zainfekowanym komputerze – alarmuje Zaufana Trzecia Strona (ZTC).

Do ataku dochodzi podczas przeprowadzania operacji bankowej. Zdaniem ZTC, najbardziej zagrożeni są użytkownicy komputerów, na których zainstalowane zostało złośliwe oprogramowanie, które potrafi modyfikować zawartość strony wyświetlanej użytkownikowi.

 

Ofiara loguje się na prawdziwej stronie banku i wykonuje przelew. Po wpisaniu kodu SMS transakcja zostaje zatwierdzona, ale mimo to, użytkownik jest proszony o ponowne wpisanie kodu z SMS-a. "Zapewne wyświetla na ekranie przekonujący komunikat (np. „przelew nie został zrealizowany, przepisz kod jeszcze raz”) i wyłudza nowy kod jednorazowy, przepisany grzecznie przez ofiarę" – czytamy w serwisie.

 

Następnie narzędzie cyberprzestępcy tworzy w serwisie bankowym przelew zdefiniowany/zaufany, gdzie jako nazwę odbiorcy podaje nazwę odbiorcy poprzedniego, zleconego przez ofiarę przelewu – opisuje ZTC.

 

Na ekranie komputera wyświetla się komunikat o tym, że przelew nie został zrealizowany oraz prośba o ponownie wpisanie kodu. Ofiara go przepisuje i w ten sposób kod dostaje się w ręce hakera.

 

W kolejnym kroku ustawia on maksymalny dobowy limit transakcji i po raz trzeci, i ostatni prosi o przepisanie kodu.

 

"Na koncie jest już zdefiniowany przelew zaufany, zatem przelewa maksymalną możliwą kwotę na konto słupa, z którego albo przelewa środki na giełdę BTC, albo słup wypłaca w bankomacie" – informuje Zaufana Trzecia Strona.

Źródło: tvn24bis.pl

Komentarze

Zobacz także

Macierewicz prosto z mostu: USA sprzedała Polsce nowoczesne baterie Patriot. POLSKA jest BEZPIECZNA!

CUD za przyczyną Pawła VI zatwierdzony! ZOBACZ, jak papież pomógł w beznadziejnej sytuacji

Redakcja malydziennik

Pierwszy prawomocny wyrok za Smoleńsk! "Mam nadzieję, że będzie jeszcze więcej wyroków" Trwają kolejne procesy

Redakcja malydziennik
Ładuję....