CYWILIZACJA

Uważaj na swoje dziecko: może paść ofiarą PEDOFILA. Wiemy jak działają – policja zatrzymała jednego z nich

W tym konkretnym przypadku proceder trwał blisko dwa lata. 32-letni mieszkaniec Mazowsza uwodził małoletnie osoby za pomocą komunikatora internetowego.

Policjanci wpadli na jego trop, po otrzymanym zgłoszeniu – podejrzany wysyłał zdjęcia o treści erotycznej 15-letniej dziewczynce. Wszczęte postępowanie doprowadziło do schwytania sprawcy. Jego proceder trwał od wakacji 2015 roku, aż po dziś dzień.

 

Najpierw nawiązywał z małoletnimi kontakt przez komunikator, później telefonicznie. Wybierał ich celowo i z zamierzeniem do kontaktów i prowadził z nimi rozmowy z podtekstem seksualnym.

 

Zatrzymany usłyszał zarzut z art. 200a §1 kk – za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie przebywa w areszcie.

 

Policja zatem apeluje:

Dziecko świadome – to dziecko bezpieczne.

Nie należy lekceważyć najmniejszych nawet sygnałów świadczących o tym, że z naszym dzieckiem dzieje się coś niepokojącego. W przypadku podejrzenia, że mogło paść ofiarą przestępstwa sprawę należy niezwłocznie zgłosić policji.
Policjanci apelują do rodziców, by przestrzegali dzieci jak powinny reagować, gdy ktoś próbuje nawiązywać z nimi kontakt i składa niemoralne czy inne propozycje. Chcemy wyczulić rodziców na to, by mieli pod kontrolą, z kim ich pociechy nawiązują kontakty i jaki mają one charakter. Należy pamiętać, że w Sieci i na portalach istnieje wiele zagrożeń i niebezpieczeństw, na które narażone są nasze pociechy.

Rodzicu!
Porozmawiaj z dzieckiem o problemie uwodzenia online. Wytłumacz, że nawiązywanie kontaktów przez Internet może być niebezpieczne, bo trudno zweryfikować, czy osoba, z którą rozmawiamy jest tym, za kogo się podaje.
Porozmawiaj z dzieckiem o jego znajomościach online. Jeśli na przykład wśród znajomych na portalu społecznościowym są osoby, których nie zna z życia realnego, warto, aby je usunięto lub ograniczyło się im dostęp do publikowanych materiałów.

Zaoferuj dziecku wsparcie i powiedz, żeby zawsze informowało cię, jeśli jakaś obca osoba będzie poruszała tematy związane z seksualnością lub inne, które ją zaniepokoją.

Źródło: Polska Policja

Komentarze

Zobacz także

Dzieci nie tylko dają szczęście, ale i DŁUŻSZE ŻYCIE!

Rektor spękał przed feministkami! Odwołał spotkanie ze zgwałconą kobietą!

Redakcja malydziennik

Ministerstwo Zdrowia chce zakazać krzyżyków lekarzom. Nie, nie za zgniłym Zachodzie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....