POLITYKA

UWAGA! UJAWNIONO dokumenty na temat: Jak USA chciało zabić Fidela Castro

Narodowe Archiwa Stanów Zjednoczonych udostępniły po raz pierwszy tysiące stron dokumentów opisujących jak USA planowały zabicie komunistycznego przywódcy Kuby Fidela Castro – podał w piątek portal informacyjny Washington Examiner.

Plany zawierały parę przedziwnych scenariuszy, a w co najmniej jednym przypadku wymagało to kontaktu z elementami zorganizowanej przestępczości. Zgodnie z raportem Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) dotyczącym Kuby, rozważano różne scenariusze zabicia dyktatora.

 

Jeden ze scenariuszy wykorzystywał słabość Castro do nurkowania i zakładał wypełnienie muszli morskiej ładunkami wybuchowymi, a następnie podłożenie jej w rejonie gdzie dyktator lubi nurkować. Muszla miała eksplodować w momencie gdy zostanie ona przez kogoś podniesiona. "Po przeprowadzeniu dochodzenia zostało jednak ustalone, że w Morzu Karaibskim nie ma muszli, która byłaby jednocześnie na tyle atrakcyjna by przyciągnąć uwagę Castro i wystarczająco duża by pomieścić odpowiednią ilość materiałów wybuchowych" – konkluduje w tym wypadku raport.

 

Następny plan opisany przez portal Washington Examiner także był powiązany z hobby dyktatora, w tym wypadku chciano przekazać mu skażony skafander do nurkowania. "Plan CIA zakładał rozprowadzenie na wewnętrznej stronie skafandra pyłu, który zawiera grzyb wywołujący przewlekłą i poważną chorobę skóry oraz zakażenie aparatu do oddychania pod wodą bakteriami gruźlicy".

WIĘCEJ NA STRONIE TUTAJ: 

Źródło: http://www.washingtonexaminer.com/

Komentarze

Zobacz także

Poseł PiS demaskuje genderowy BEŁKOT w sprawie EMERYTUR!

Redakcja malydziennik

Na co czekamy?! To bogaci powinni płacić za ocieplenie klimatu! Trump podjął męską decyzję i wycofuje USA z porozumienia klimatycznego

Czasem mam dość, ale decyzji o macierzyństwie nie żałuję. Wiesz dlaczego?

Redakcja malydziennik
Ładuję....