WYDARZENIA

UWAGA! Terroryści mogą użyć broni biologicznej w Europie!

Niemiecka policja aresztowała żonę Tunezyjczyka podejrzewanego o planowanie ataku z użyciem silnie toksycznej rycyny.

We wtorek poinformowano, że kobieta to 42-letnia obywatelka Niemiec o imieniu Yasmine, która wcześniej przeszła na islam. Oskarżana jest o zorganizowanie mężowi wyjazdu do Polski pod koniec 2017 roku w celu zakupu materiałów wybuchowych. Miała mu też umożliwić korzystanie ze swoich kont internetowych i zamówienie surowca do produkcji skrajnie toksycznej rycyny.

 

29-letni Tunezyjczyk został zatrzymany 12 czerwca, kiedy policja weszła do jednego z  mieszkań w Kolonii. W mieszkaniu znaleziono nasiona rącznika pospolitego w ilości umożliwiającej produkcję do 1000 dawek rycyny. Według niemieckich służb bezpieczeństwa (BfV) akcja policji prawdopodobnie udaremniła zamach terrorystyczny z udziałem broni biologicznej, chociaż na razie nie znaleziono dowodów na to, że mężczyzna miał już opracowany plan ataku.

 

Niemieckie służby zainteresowały się mężczyzną po tym, jak kupił przez Internet 1000 nasion rącznika i elektryczny młynek do kawy. Według niemieckich mediów udało mu się wyprodukować rycynę z nasion. Rycyna jest uważana za truciznę 1000 razy silniejszą od cyjanku potasu, dawka wielkości kilku ziarenek soli jest śmiertelna dla człowieka.

ksl/euroislam.pl

Komentarze

Zobacz także

Handel dziećmi? Jest na całym świecie, i w Nepalu, i we Włoszech

Redakcja malydziennik

NIESAMOWITE! Czuł się samotny po śmierci żony, zdecydował się na…

Redakcja malydziennik

Chrześcijanie ścięci przez ISIS doczekają się prawdziwego pochówku? Właśnie odkryto masową mogiłę z ich szczątkami

Redakcja malydziennik
Ładuję....