POLITYKA

UWAGA! Rząd PiS wprowadza projekt „700 plus”

300 plus

– To projekt, którego nie zapowiadaliśmy, a z którego jesteśmy dumni. To nasze 700 plus – mówił premier Mateusz Morawiecki. Polityk odniósł się w ten sposób do rządowego projektu podniesienia płacy minimalnej. 

To już pewne. W 2020 r. płaca minimalna będzie wynosić 2450 zł – o 200 zł więcej niż obecnie. Oznacza to, że od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości minimalne wynagrodzenie za pracę wzrosło o 700 zł.

Czytaj także: Koniec teorii spiskowych? Francuzi przebadali zęby Hitlera. Wyniki dowiodły, że…

Stawka, która ma zostać wprowadzona w 2020 r. została zaproponowana wczoraj przez rząd Radzie Dialogu Społecznego. Wzrosnąć ma także minimalna stawka godzinowa. Rada Ministrów chce, aby w przyszłym roku wynosiła ona 16 zł (obecnie jest ona na poziomie 14, 70 zł).

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział planowane zmiany także w nagraniu, które opublikował na swoim profilu na Twitterze.

Praca ma ogromną wartość. Przyczynia się zarówno do rozwoju Polski, jak i samorozwoju pracowników. (…)  Pracownik musi być szanowany, a jego wynagrodzenie ma sprawiać, aby czuł się on godnie. Od wysokości wynagrodzenia zależy również efektywność samej pracy.

– mówił Prezes Rady Ministrów.

Komentarze

Zobacz także

Eksperci ostrzegają przed próbami nuklearnymi Korei? ZOBACZ CO MOŻE SIĘ STAĆ! Prawdziwy Armagedon!

Papież odważnie krytykuje to, co robi np. Soros!

Premier Szydło dla TVP po wypadku: czuję się naprawdę dobrze…

Redakcja malydziennik
Ładuję....