ARCHIWUM

UWAGA!!! Rosja się zbroi. I troszczy o rozwój broni jądrowej!

Rosyjskie siły zbrojne Rosji w 2017 r. poświęcą szczególną uwagę utrzymaniu strategicznych sił jądrowych, co zapewni powstrzymywanie agresji przeciwko Rosji i jej sojusznikom – zapowiedział w czwartek szef sztabu generalnego armii Walerij Gierasimow.

"W 2017 roku będziemy kontynuować rozwój i rozbudowę sił zbrojnych. Szczególną uwagę poświęcimy utrzymaniu strategicznych sił jądrowych na poziomie, który zapewnia gwarantowane powstrzymywanie agresji wobec Federacji Rosyjskiej lub jej sojuszników" – powiedział Gierasimow. Dodał, że odbędzie się to z uwzględnieniem "parametrów porozumienia o strategicznej broni ofensywnej".

 

Zaznaczył, że także w tym roku główne wysiłki ministerstwa obrony były skoncentrowane na utrzymaniu potencjału jądrowego.

 

Gen. Gierasimow zapowiedział też, że szczególną uwagę Rosja poświęci też "wszechstronnemu zabezpieczeniu interesów narodowych w strefie Arktyki".

 

Szef sztabu generalnego Rosji powiedział też, że w przyszłym roku dalej rozbudowywane będą zdolności systemów obrony powietrznej. Gierasimow zapowiedział też rozwój procesu szkoleniowego wojsk z uwzględnieniem nowoczesnych technologii komputerowych.

 

Ocenił, że te wszystkie przedsięwzięcia pomogą w Rosji odpowiadać na pojawiające się zagrożenia i zapewnić jej bezpieczeństwo.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

PROFANACJA. Ktoś zniszczył mural z Łupaszką. Policja szuka sprawców

Redakcja malydziennik

Latasz samolotem? Służby będą miały cię na celowniku

Redakcja malydziennik

Broń dla każdego Polaka? Jest projekt!

Redakcja malydziennik
Ładuję....