WYDARZENIA

UWAGA RODZICE! Jeśli zabierzesz pieniądze swojemu dziecku, jakie dostało na I Komunię Św. grozi ci kara!

Część dorosłych uważa, że może swobodnie wydawać i dysponować pieniędzmi swoich dzieci, które dostały jako prezent na I Komunię Świętą. Okazuje się, że takie zachowanie może być karalne.

To zwykła kradzież, bo pieniądze to prezent od cioci czy wujka i rodzice nie mają do nich prawa, powie jeden. Żadna kradzież, gdyż wszyscy domownicy w jakimś stopniu dorzucają się do budżetu rodzinnego i to, że pieniądze z komunii rodzice przeznaczą na pralkę czy remont kuchni, to żadne nadużycie – powiedzą drudzy. A jeszcze inni potraktują wzięcie pieniędzy dzieci jako zwrot kosztów przyjęcia komunijnego – bo sukienka, restauracja, składki w kościele. A jak jest waszym zdaniem? Kto powinien decydować o pieniądzach podarowanych dzieciom? – czytamy w materiale na wp.pl.

I dalej: ” zarządzanie nie jest równoznaczne z posiadaniem. Pieniądze, które dziecko dostanie na komunię (ale też urodziny czy na gwiazdkę), to wyłącznie jego własność, nawet jeśli znajdują się pod kontrolą rodziców. Nie ma nic nagannego w tym, że rodzice nie oddadzą dziecku od razu całej kwoty (chronią je przed nieprzemyślanym roztrwonieniem jej), ale już wydawanie jej zgodnie ze swoją wolą może się okazać poważnym nadużyciem” – czytamy,

Zatem lepiej powiedzieć, żeby dzieciom kupować prezenty materialne. Wtedy nie będzie problemu.

sjs/wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Odkryto SKUTECZNY lek na RAKA. Nawet lekarze nie dowierzają

Redakcja malydziennik

Dziś rocznica wyzwolenia byłego NIEMIECKIEGO obozu zagłady Mauthausen-Gusen. Tu MASOWO mordowano POLAKÓW!

Wypadek pod GARWOLINEM! Bus zderzył się z…

Adam Gaafar
Ładuję....