CYWILIZACJA

UWAGA Polacy! Idzie apokalipsa pogodowa! Przygotujcie się na …

Połamane drzewa, uszkodzone dachy i samochody – to wstępny bilans wichur, które w poniedziałek przechodzą nad Polską. Strażacy interweniowali już ponad 400 razy. Najtrudniejsza sytuacja jest w woj. zachodniopomorskim, pomorskim i wielkopolskim.

„W sumie, w związku z wiatrem, do godz. 22 wyjeżdżaliśmy do akcji 439 razy. Najwięcej zgłoszeń było w województwie zachodniopomorskim – 133, w woj. pomorskim – 59 i w wielkopolskim 60. Te liczby z godziny na godzinę wzrastają” – powiedział w poniedziałek wieczorem PAP rzecznik komendanta głównego PSP Paweł Frątczak.

 

Jak dodał wiatr m.in. uszkodził i połamał drzewa, strażacy odblokowują drogi, usuwają konary z chodników. „Uszkodzonych zostało też kilka dachów – m.in. na Warmii i Mazurach. Mamy też informacje o dwóch uszkodzonych samochodach, ale na szczęście nikt nie został ranny” – dodał.

 

Frątczak zaapelował, by w związku z silnym wiatrem usunąć z parapetów, okien, balkonów ciężkie przedmioty. „Jeśli silnie wieje, a jesteśmy na zewnątrz, nie chowajmy się pod drzewami, wiatami przystanków, czy słupami linii energetycznych. Starajmy się nie parkować aut pod drzewami” – dodał.

 

Zaapelował też do tych kierowców, którzy właśnie wracają lub we wtorek rano będą wracać ze świątecznych wyjazdów do domu. „Dostosujmy prędkość do sytuacji na drodze i pogody. Silny podmuch wiatru, szczególnie przy wyjeździe z terenu zabudowanego lub zalesionego, może doprowadzić do utraty panowania nad autem” – przypomniał rzecznik. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

"Chata", czyli trzy Osoby Boskie spotykają się z jednym człowiekiem. Wybrać książkę, czy film? [RECENZJA]

Bohater miesiąca dumy gejowskiej walczył z chrześcijanami, a zoofilię uznawał za OK. Teraz promuje go ambasada USA w Watykanie!

Redakcja malydziennik

Dramatyczna próba lądowania w czasie huraganu Ofelia. Miotała nim na lewo i prawo! [NAGRANIE]

Redakcja malydziennik
Ładuję....