CYWILIZACJA

UWAGA! Oto napój który odmieni Twoje życie!

 

Dlaczego warto pić ocet jabłkowy? Oto 10 powodów:

1. UTRATA WAGI

Badania wykazały, że brak snu prowadzi do otyłości. Również im większą nadwagę ma dana osoba, tym większe problemy ze snem. Ocet jabłkowy zapobiega gromadzeniu tłuszczu. Innym jego działaniem jest zmniejszanie apetytu. Dzieje się tak za sprawą składnika o nazwie pektyna, który sprawia, że Twój mózg nie odczuwa tak bardzo głodu.

2. CZKAWKA PRZEJDZIE CI NATYCHMIAST

Gorzki smak octu jabłkowego silnie stymuluje nerwy gardła, które wywołują czkawkę. W ten sposób nerwy „zapominają”, że wywoływały czkawkę. Nalej sobie po prostu łyżeczkę octu i połknij.

3. NA BOLĄCE GARDŁO

Bakterie odpowiedzialne za ból gardła nie są w stanie przetrwać w kwasowym środowisku wytworzonym przez ocet jabłkowy. Dodatkowo ocet jabłkowy ma naturalne właściwości antybakteryjne.
Na godzinę przed pójściem spać połknij łyżeczkę octu jabłkowego. Po pół godzinie weź jeszcze jedną, a następnie jeszcze jedną tuż przed pójściem spać.

4. ULGA PRZY ZATKANYM NOSIE

Masz alergię? Koniecznie zaopatrz się w ocet jabłkowy! Ocet jabłkowy zawiera witaminę B1, B2, A i E, a także potas i magnez. Wszystkie one współpracują ze sobą, aby rozrzedzić śluz i oczyścić zatoki.
Wymieszaj łyżeczkę octu jabłkowego w szklance wody i wypij przed pójściem spać, a odczujesz ulgę od razu po obudzeniu.

5. NA ZGAGĘ

Ocet jabłkowy przywraca naturalną kwasowość żołądka. Wymieszaj łyżkę stołową octu ze szklanką wody i wypij na godzinę przed snem.

6. ZMNIEJSZANIE SKURCZY NÓG PODCZAS SNU

Nagły ostry ból w łydce przerywa Twój sen? Niewątpliwie odpowiedzialny za to jest niedobór potasu. Na szczęście ocet jabłkowy zawiera dużą dawkę potasu, który przywróci równowagę w Twoim ciele. Wymieszaj 2 łyżki stołowe w szklance wody i wypij przed pójściem spać, a skurcze stopniowo zanikną. 

7. OBNIŻANIE POZIOMU GLUKOZY

Drugim normalnym rezultatem braku snu jest podwyższony poziom glukozy. Ocet jabłkowy zmniejsza poziom glukozy poprzez wydłużenie działania insuliny.
Jeśli masz podwyższony poziom glukozy, weź dwie łyżeczki octu tuż przed snem każdego wieczoru. Jeśli jednak już przyjmujesz leki na cukrzycę, skonsultuj się wcześniej ze specjalistą.

8. NIEŚWIEŻY ODDECH

Jeśli obudzisz się z bardzo przykrym smakiem w ustach, to znak, że w Twojej jamie ustnej znajduje się zbyt wiele mikroorganizmów. Ocet jabłkowy wyeliminuje znaczną ich część, dzięki czemu Twój oddech pozostanie świeży przez całą noc. Wypij więc jedną łyżkę stołową octu jabłkowego przed snem.

9. ZMNIEJSZA BÓL BRZUCHA

Czy próbowałeś kiedyś położyć się spać z bolącym żołądkiem? Nieprzyjemne uczucie, prawda? Na szczęście pomoże Ci ocet jabłkowy!
Wymieszaj ciepłą wodę z łyżeczką octu jabłkowego. Wypij przed snem, a ból i wzdęcia szybko miną.

10. ELIMINUJE REFLUKS

Refluks i problem ze snem często współwystępują. Ocet jabłkowy z kolei świetnie usuwa takie objawy jak mdłości, wzdęcia i zgaga, o czym wspominaliśmy już wcześniej. Połącz łyżeczkę octu jabłkowego ze szklanką wody i wymieszaj. Wypij na 30 minut przed pójściem spać.

Źródło: naturalcureshouse.com

Źródło: fACEBOOK

Komentarze

Zobacz także

NIEWIARYGODNE, ŻE MOŻNA BYĆ TAK… . „Wszyscy poczynamy się jako dziewczynki, a później…”

To dzieje się naprawdę! Żydówka i hinduska stanęły na… ślubnym kobiercu

Redakcja malydziennik

Dramat norweskich studentów w Polsce. Samobójstwa i przemoc

Redakcja malydziennik
Ładuję....