ARCHIWUM RODZINA WYDARZENIA

UWAGA! Nowy projekt rządu PiS – chcą wprowadzić „CIĄŻA PLUS”

Rząd PiS konsekwentnie kontynuuje politykę prorodzinną. Ministerstwo Zdrowia przygotowało właśnie plan nowego projektu o nazwie Ciąża Plus. Zakłada on pewne ulgi dla kobiet, które spodziewają się dziecka.

Po sztandarowym programie rządu 500+ , pojawiły się jego rozszerzenia oraz nawiązujące do niego nazwą programy dla młodych. Podczas swojej kadencji PiS przygotował m.in. emerytury dla kobiet, które urodziły i wychowały minimum czwórkę dzieci („Mama Plus”), jak również atrakcyjne ulgi mieszkaniowe dla młodych („Mieszkanie Plus”). Jakie ulgi będą przysługiwać w ramach nowego projektu „Ciąża Plus”?

Czytaj także: UWAGA! Rząd PiS wprowadza projekt „700 plus”

Okazuje się, że chodzi o darmowe leki na receptę dla kobiet spodziewających się dziecka, które muszą je przyjmować ze względu na swój stan zdrowia. Listę darmowych leków mieliby ustalić krajowi konsultanci. Na ten moment wiadomo jedynie, że będą z niej wyłączone witaminy oraz suplementy diety.

Wiceminister zdrowia Józef Szczurek-Żelazko tłumaczy, że chodzi przede wszystkim o medykamenty, które kobieta w ciąży musi przyjmować z powodu zdiagnozowanej wcześniej choroby (np. cukrzycy lub nadciśnienia). Ale także o leki niezbędne dla prawidłowego rozwoju płodu.

Ministerstwo zapowiada, że projekt jest już na etapie konsultacji i zostanie wprowadzony maksymalnie w przeciągu dwóch miesięcy. Recepty na darmowe leki będą wystawiane przez lekarzy internistów oraz ginekologów, którzy mają zawarte umowy z NFZ.

Źródło: Polskie Radio

Komentarze

Zobacz także

Makabra: to on jest odpowiedzialny za "Niebieskiego wieloryba"! Nakłonił 15 nastolatków do samobójstwa i przyznał się do tego

Pieczyński oszalał! Mówi o katolikach-mordercach i … wielkiej erekcji!

Redakcja malydziennik

Płeć piękna potrzebuje TEGO jak ryba wody! Dlaczego należy chwalić kobiety?

Redakcja malydziennik
Ładuję....