CYWILIZACJA

UWAGA, noga z gazu! W Wielki Piątek znów włączą fotoradary

Wszystko wskazuje na to, że w Wielki Piątek Główny Inspektorat Transportu Drogowego w końcu uruchomi stołeczne fotoradary. – Będzie to większość urządzeń, które przejęliśmy pod koniec zeszłego roku od Straży Miejskiej – zapowiada Marek Konkolewski, dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD.

Po blisko półtorarocznej przerwie kierowcy będą musieli znów uważać na fotoradary. Uruchomienie żółtych skrzynek zapowiedziały na piątek władze GITD. Póki co jednak nie wiadomo ile ich konkretnie będzie. W tej kwestii inspektorzy z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym nabrali wody w usta. Wiadomo tylko, że będzie to większość z 19 fotoradarów, które w grudniu zeszłego roku przejęło GITD. – Wszystkie szczegóły dotyczące uruchomienia fotoradarów przekażemy na piątkowym spotkaniu – dodaje w rozmowie z Faktem dyrektor Konkolewski. 

Pierwptnie fotoradary miały być uruchomione pod koniec marca:  Padały takie deklaracje. Jednak, żeby fotoradary mogły działać, musiało współpracować ze sobą wiele podmiotów, nie tylko my z miastem, ale też firmy zewnętrzne. W tym czasie musieliśmy dokonać między innymi legalizacji urządzeń, podpisać umowę na dostawę prądu, czy sporządzić projekt zmian organizacji ruchu – wylicza Marek Konkolewski.

Źródło: fakt24.pl

Komentarze

Zobacz także

Imigranci skatowali kierowcę ciężarówki! Następnie ukradli jego pojazd

Bandzior chciał zabrać kobiecie skuter! Z pomocą przyszli sąsiedzi i wymierzyli mu sprawiedliwość na miejscu

Redakcja malydziennik

"Mój dziadek zabijał dzieci". Skutki dla rodziny trwają do dziś!!! WSTRZĄSAJĄCE ŚWIADECTWO

Redakcja malydziennik
Ładuję....