CYWILIZACJA

Uwaga! Naukowcy pocieszają, że zagłada naszej planty znacznie się oddaliła !

Zapowiedzi zbliżającego się przebiegunowania Ziemi mogły być znacznie przesadzone. Tak wynika z najnowszych badań międzynarodowego zespołu naukowców, który porównał obecny stan pola magnetycznego Ziemi z podobnymi zjawiskami w niedawnej przeszłości geologicznej – czytamy na interia.pl

 

Na wizję przebiegunowania Ziemi składają się pewne przesłanki. W ciągu ostatnich 200 lat ziemskie pole magnetyczne stało się słabsze, a anomalia południowoatlantycka (SAA), która rozciąga się od Chile do Zimbabwe, stale się powiększa. Naukowcy przeanalizowali dwa ważne wydarzenia geomagnetyczne w poszukiwaniu podobieństw – jedno sprzed 41 000, a drugie sprzed 34 000 lat.

Zdarzenia, o których mowa, to nie momenty przebiegunowania Ziemi, lecz skoki magnetyczne, podczas których pole magnetyczne zbliża się do punktu krytycznego, a następnie wraca do swojej pierwotnej postaci. Naukowcy nie znaleźli żadnych dowodów potwierdzających, że to samo zjawisko ma miejsce dzisiaj.

– Pojawiły się spekulacje, że doświadczymy odwrócenia biegunów magnetycznych Ziemi. Jednak studiując dwa ostatnie podobne zdarzenia pokazujemy, że żadne z nich nie jest podobne do obecnych zmian w polu geomagnetycznym i dlatego przebiegunowanie nie nastąpi. Pole magnetyczne wróci do normy – powiedział prof. Richard Holme, współautor raportu.

 

Więc cieszmy się życiem !

 

bn/interia

Komentarze

Zobacz także

Nie korzystaj z usług wróżek i uzdrowicieli! Oto powód…

Redakcja malydziennik

Eutanazja 38-latniej autystyczki. Bez dokumentów, bez koniecznych ustaleń. Tak wygląda praktyka eutanazyjna w Belgii

Redakcja malydziennik

Szokujące doniesienia z Danii: protestancki pastor-gej-pedofil nagrywał sekstaśmy z nastolatkami

Redakcja malydziennik
Ładuję....