WYDARZENIA

UWAGA! Nadchodzi kosmiczny armagedon! Naukowcy mówią, że w 2135 nasza planeta przestanie istnieć! ZOBACZ co ją spotka!

Naukowcy ostrzegają: NASA nie jest w stanie zatrzymać asteroidy zmierzającej w kierunku Ziemi. 25 września 2135 roku może ona zakończyć życie na naszej planecie – czytamy na rp.pl.

W stronę Ziemi leci asteroida Bennu. Ma około 500m średnicy, waży 77 miliardów ton, okrąża Słońce raz na 436 dni i z każdym okrążeniem zbliża się o 300 000km do naszej planety. Według obliczeń naukowców z Uniwersytetu w Arizonie, prawdopodobieństwo kolizji wynosi 1:2700. W skali kosmicznej to niemal pewność. Naukowcy ujawnili, że nawet najbardziej zaawansowana technologia okaże się może okazać się niewystarczająca do zmiany toru lotu tak gigantycznej skały, a to może na dobre wymazać ziemskie życie.

Pomimo ciągłych wysiłków na rzecz katalogowania potencjalnych zagrożeń w pobliżu Ziemi, naukowcy coraz częściej ostrzegają, że istnieje niezliczona liczba dużych obiektów, które pozostają niewykryte. Biorąc pod uwagę ryzyko, musimy być przygotowani na najgorszy scenariusz zdarzeń. Bennu to mała asteroida, ale i tak w przypadku zderzenia dokona straszliwych zniszczeń. Zderzenie, według Dantego Lauretta z Uniwersytetu Arizony, może wyzwolić energię 1450 megaton trotylu. Dla porównania, największa zdetonowana przez człowieka bomba, rosyjska Car Bomba, miała zaledwie 50 megaton, a i tak fala uderzeniowa trzykrotnie okrążyła Ziemię.

ddjh/rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Wielki meczet ma górować nad Helsinkami! Będzie naprawdę przeogromny

Co mają ze sobą wspólnego Ukraińcy, fałszywe OC i nieważne dowody rejestracyjne? Uważaj na kierowców z tego kraju!

Redakcja malydziennik

VIDEO: Nastolatka ZEPCHNĘŁA koleżankę z MOSTU! Teraz DZIEWCZYNA usłyszała WYROK!

M. A.
Ładuję....