WYDARZENIA

UWAGA! Łowcy Burz ostrzegają: DZIŚ przez POLSKĘ mogą przejść TRĄBY POWIETRZNE!

Dziś popołudniu w województwie śląskim mogą pojawić się tornada i gwałtowne wichury – alarmują na swoim profilu na Facebooku Polscy Łowcy Burz. Synoptycy wydali trzeci, najwyższy stopień zagrożenia. 

STOPIEŃ 3 ZAGROŻENIA zostaje wydany dla centralnej i częściowo południowej Polski ze względu na ryzyko wystąpienia bardzo silnego wiatru, bardzo dużego gradu, intensywnych opadów deszczu oraz pojawienia się trąb powietrznych

– napisali Łowcy Burz na Facebooku.

Czytaj także: Po meczu z Izraelem oskarżyli PZPN o… antysemityzm. Wszystko przez TEN WPIS

Załamania pogodowe mogą pojawić się także w woj. opolskim, łódzkim, wielkopolskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. Zaleca się szczególną ostrożność. W czasie burzy należy unikać przebywania na otwartej przestrzeni oraz pod drzewami. Osoby przebywające poza domem powinny jak najszybciej udać się w bezpieczne miejsce. Kierowcy proszeni są o pozostanie w samochodach.

Przez północ kraju przetaczają się obecnie silne burze. Dziś Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało z tego powodu wiadomości sms-owe do mieszkańców 12 województw. Ostrzeżenia dotyczą porywistych wiatrów oraz gwałtownych opadów gradu. W razie możliwości należy pozostać w domu.

Komentarze

Zobacz także

"Żyd ma być brzydki i wywoływać wstręt, a dziecko z zespołem Downa nie powinno się uśmiechać". Bezlitośni internauci

Redakcja malydziennik

UWAGA! Terroryści mogą użyć broni biologicznej w Europie!

Czy ŻELAZNE PIĘŚCI LUCYFERA rozluźnią się? Dzisiejsza pogoda nie napawa optymizmem

Redakcja malydziennik
Ładuję....