POLITYKA

Uwaga, Komisja Europejska pracuje nad zmianami pozwalającymi na przywrócenie kontroli na granicach! I nie chodzi o kilka miesięcy

Od przeszło 1,5 roku Dania dokonuje kontroli na granicach. Obecnie można wprowadzić takowe na pół roku, ale Komisja Europejska pracuje nad zmianami pozwalającymi na zamknięcie granic na nawet 3 lat.

Brak kontroli na granicach w Unii Europejskiej sankcjonowany jest przez traktat z Schengen. Dania jednak od stycznia 2016 roku aż do 12 listopada 2017 roku ma zamknięte granice dla obcych. Zamiast jednak otwarcia granic, KE i państwa pracują nad możliwy wydłużeniem pozwolenia na otwarcie granic.

Obecnie zamknąć można granicę na pół roku, przedłużenie tego okresu musi zatwierdzić Komisja Europejska i kraje strefy Schengen. Ogłoszone jednak w środę dalsze kroki KE wskazują, że kontrolę na granicach będzie można przywrócić nawet do 3 lat. Należy przyznać, że nie jest to realizacją planów Niemiec, Austrii, Francji i Danii, które proponowały zmianę pozwalającą na zamknięcie granic nawet na 5 lat.

Powód jest prosty: zagrożenie terrorystyczne i kryzys uchodźczy. W Danii ogłoszony jest drugi najwyższy stopień zagrożenia terrorem.

Źródło: thelocal.dk/ lalibre.be

Komentarze

Zobacz także

Pierwsze exit pool nie dają nadziei na podwójne zwycięstwo. Pierwszy jednak lewicowiec. Kto drugi?

Redakcja malydziennik

Na nic protesty KODziarzy! PiS nadal miażdży wszystkich !

Redakcja malydziennik

Macierewicz ujawnia: Do prokuratury trafiło doniesienie na Donalda Tuska

Ładuję....