W niedzielę IMGW ogłosiło najwyższy, trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego. W najbliższym czasie fala wezbraniowa na Wiśle ma przejść przez Mazowsze i Lubelszczyznę. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła do mieszkańców SMS-y z ostrzeżeniami.
W związku z rosnącym poziomem Wisły Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła od czwartku wiadomości o następującej treści:
Uwaga! Fala wezbraniowa na Wiśle w woj. mazowieckim- kulminacja we wtorek i środę. Nie zbliżaj się do rzek.
Fala przejdzie przez rzekę we wtorek 28 maja w godz. 6-18. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował dziś z tego powodu o zamknięciu bulwarów wiślanych.
Czytaj także: Nieżyjący już nazista zostawił po sobie testament. Jego treść zaskakuje!
Biuro prasowe stołecznej straży pożarnej uspokaja jednak, że fala w stolicy będzie niegroźna.
Jeżeli chodzi o Warszawę, to sprawa powinna rozejść się po kościach. We wtorek o godz. 6 spodziewana jest fala na punkcie Warszawa Bulwary i ma mieć około 600 centymetrów, czyli tyle, ile wynosi stan ostrzegawczy. Nie przekroczy tym samym pułapu alarmowego.
– czytamy w oficjalnym komunikacie. Nie oznacza to jednak, że zagrożenie jest bagatelizowane. „Służby są w pełnej gotowości i stale monitorują stan Wisły” – poinformował Trzaskowski na swoim Twitterze.
Źródła: natemat.pl / rmf24.pl