POLITYKA

UWAGA!!! Dobre wieści. Będzie taniej na…

Za nami szósty z rzędu tydzień obniżek cen paliw na stacjach – informują eksperci. Ich zdaniem najprawdopodobniej ceny będą nadal spadać; wyjazdy na wakacyjny wypoczynek tuż po zakończeniu roku szkolnego mogą być zatem tańsze niż przed rokiem.

Jak podkreślili analitycy e-petrol.pl, mocna złotówka i spadające notowania ropy na światowych giełdach przekładają się na dalsze obniżki na stacjach w Polsce. "W mijającym tygodniu detaliczne ceny paliw pogłębiły tegoroczne minima i nic nie wskazuje na to, żeby ten dobry dla kierowców trend w najbliższym czasie miał się odwrócić" – napisali w komunikacie.

 

Zgodnie z oczekiwaniami – podali z kolei specjaliści BM Reflex – ceny spadały średnio o 3–4 grosze na litrze. Obecnie za paliwa w kraju płacimy średnio: za benzynę bezołowiową 95 – 4,47 zł/l, benzynę bezołowiową 98 – 4,79 zł/l, olej napędowy – 4,29 zł/l i za autogaz – 1,98 zł/l.

 

Najmniej za benzyny i olej napędowy zapłacimy w województwie dolnośląskim, tu litr bezołowiowej 95 i diesla kosztuje odpowiednio 4,41 zł i 4,20 zł. Najdroższą benzynę mamy w województwie warmińsko – mazurskim (4,55 zł), a diesel w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim (4,37 zł/l). Najmniej za litr autogazu płacimy w województwie dolnośląskim, po 1,93 zł, podczas gdy w województwie zachodniopomorskim najwięcej – 2,03 zł.

 

"Z dużym prawdopodobieństwem ceny wszystkich paliw (Pb, ON, LPG) na stacjach będą spadać także w kolejnym tygodniu. Możemy liczyć na korekty rzędu 2-3 groszy na litrze benzyny i gazu oraz 4-5 groszy na litrze oleju napędowego" – napisali eksperci BM Reflex.

 

Jak ocenili, jeśli tendencja spadkowa na rynku hurtowym utrzyma się w kolejnych dniach, to nie jest wykluczone, że niedługo na wybranych stacjach ceny oleju napędowego mogą spaść poniżej 4 złotych za litr, a benzyny do poziomu 4,20 zł za litr.

 

"Zważywszy na fakt, że już dzisiaj za benzynę płacimy mniej niż przed rokiem, a kolejne obniżki przed nami, to wyjazdy na wakacyjny wypoczynek tuż po zakończeniu roku szkolnego mogą być tańsze niż przed rokiem. Dla przypomnienia, w 2016 roku w okresie lipiec – sierpień płaciliśmy za paliwa średnio: Pb 95 – 4,36 zł za litr, ON – 4,13 zł za litr, LPG – 1,68 zł za litr" – ocenili. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Roboty zabiorą nam wszystkim pracę! Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Redakcja malydziennik

W Warszawie warto wystawiać bluźniercze sztuki. Władze Teatru Powszechnego mogą śmiać się krytykom w twarz!

Kolejni biskupi, obrońcy ortodoksji

Ładuję....