POLITYKA

UWAGA!!! Dobre wieści. Będzie taniej na…

Za nami szósty z rzędu tydzień obniżek cen paliw na stacjach – informują eksperci. Ich zdaniem najprawdopodobniej ceny będą nadal spadać; wyjazdy na wakacyjny wypoczynek tuż po zakończeniu roku szkolnego mogą być zatem tańsze niż przed rokiem.

Jak podkreślili analitycy e-petrol.pl, mocna złotówka i spadające notowania ropy na światowych giełdach przekładają się na dalsze obniżki na stacjach w Polsce. "W mijającym tygodniu detaliczne ceny paliw pogłębiły tegoroczne minima i nic nie wskazuje na to, żeby ten dobry dla kierowców trend w najbliższym czasie miał się odwrócić" – napisali w komunikacie.

 

Zgodnie z oczekiwaniami – podali z kolei specjaliści BM Reflex – ceny spadały średnio o 3–4 grosze na litrze. Obecnie za paliwa w kraju płacimy średnio: za benzynę bezołowiową 95 – 4,47 zł/l, benzynę bezołowiową 98 – 4,79 zł/l, olej napędowy – 4,29 zł/l i za autogaz – 1,98 zł/l.

 

Najmniej za benzyny i olej napędowy zapłacimy w województwie dolnośląskim, tu litr bezołowiowej 95 i diesla kosztuje odpowiednio 4,41 zł i 4,20 zł. Najdroższą benzynę mamy w województwie warmińsko – mazurskim (4,55 zł), a diesel w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim (4,37 zł/l). Najmniej za litr autogazu płacimy w województwie dolnośląskim, po 1,93 zł, podczas gdy w województwie zachodniopomorskim najwięcej – 2,03 zł.

 

"Z dużym prawdopodobieństwem ceny wszystkich paliw (Pb, ON, LPG) na stacjach będą spadać także w kolejnym tygodniu. Możemy liczyć na korekty rzędu 2-3 groszy na litrze benzyny i gazu oraz 4-5 groszy na litrze oleju napędowego" – napisali eksperci BM Reflex.

 

Jak ocenili, jeśli tendencja spadkowa na rynku hurtowym utrzyma się w kolejnych dniach, to nie jest wykluczone, że niedługo na wybranych stacjach ceny oleju napędowego mogą spaść poniżej 4 złotych za litr, a benzyny do poziomu 4,20 zł za litr.

 

"Zważywszy na fakt, że już dzisiaj za benzynę płacimy mniej niż przed rokiem, a kolejne obniżki przed nami, to wyjazdy na wakacyjny wypoczynek tuż po zakończeniu roku szkolnego mogą być tańsze niż przed rokiem. Dla przypomnienia, w 2016 roku w okresie lipiec – sierpień płaciliśmy za paliwa średnio: Pb 95 – 4,36 zł za litr, ON – 4,13 zł za litr, LPG – 1,68 zł za litr" – ocenili. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Na przyjęciu euro Polska zyska bardzo wiele – uważa prof. Kołodko

Co za przerost CHAMSTWA! Dzisiejsze posiedzenie komisji ds. Amber Gold było po prostu PATOLOGIĄ. Zeznania "składał" Łukasz Daszuta

Redakcja malydziennik

Grzegorz Miecugow nie żyje. RIP!

Redakcja malydziennik
Ładuję....