RELIGIA

Uwaga, czy to kolejna zapowiedź APOKALIPSY? Trwa wielki exodus Żydów!

Od 1948 roku na terenie Palestyny istnieje Państwo Izraela, wielu Żydów jednak w dalszym ciągu pozostaje w diasporze. Właśnie ruszyła jednak kolejna fala emigracji do Izraela.

Wiele rodzin żydowskich w ostatnich dniach opuściło Wenezuelę, aby wyemigrować do Izraela – informuje włoski portal internetowy Moked poświęcony judaizmowi. „To bardzo znaczący fakt, który napawa niepokojem i daje wyobrażenie, jak poważny jest stopień zagrożenia demokracji w tym południowoamerykańskim kraju i jak bardzo zdestabilizowana jest tam sytuacja polityczna, społeczna i ekonomiczna” – czytamy na włoskim portalu. „Pomagamy Żydom z Wenezueli wyemigrować do Izraela, aby mogli rozpocząć nowe życie. W tamtym kraju sytuacja jest katastrofalna: wzrastająca przemoc na ulicach, brak jedzenia, lekarstw, produktów pierwszej potrzeby” – podkreślił rabin Yechiel Eckstein, pomagający emigrantom.

 

Zdaniem włoskiego portalu internetowego zajmującego się problematyką judaizmu inną poważną przyczyną wyjazdów jest panujący w Wenezueli antysemityzm.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Kard. Gerhard Müller nie jest już prefektem Kongregacji Nauki Wiary. Ważną dykasterię przejmie jezuita!

Głos proroka: Trwa straszliwa wojna światowa w kawałkach

Redakcja malydziennik

Oto starożytna metoda walki z … pokusami! Praktykuj ją a …

Ładuję....