POLITYKA

UWAGA. Ataki hakerskie na Europę Zachodnią

Duński koncern A.P. Moeller-Maersk działający głównie w branży transportu morskiego i energii, brytyjska firma WPP – gigant z branży reklamy i public-relations, oraz terminale w największym w Europie porcie w Rotterdamie padły we wtorek ofiarą ataków hakerskich.

O awarii systemów komputerowych firma A.P. Moeller-Maersk, która zatrudnia 120 tys. pracowników w 135 krajach, poinformowała rzeczniczka koncernu, potwierdzając, że powodem jest cyberatak na liczne należące do koncernu firmy i strony internetowe.

 

"Możemy potwierdzić, że systemy teleinformatyczne Maersk nie działają (…) na skutek cyberataku. W dalszym ciągu oceniamy sytuację. Bezpieczeństwo naszych pracowników, naszych operacji i interesy naszych klinetów jest naszym najwyższym priorytetem" – głosi informacja na stronie koncernu.

 

Do A.P. Moeller-Maersk należy m.in. firma APM Terminals, która potwierdziła, że również padła ofiarą cyberataku, który zakłócił pracę 17 należących do niej terminali konternerowych, w tym dwa w porcie w Rotterdamie – podała holenderska telewizja RTV.

 

Agencja WPP poinformowała w komunikacie, że wiele należących do niej firm padło ofiarą ataku hakerskiego, nie podając dalszych szczegółów. Jej strona internetowa nie działa. Zaznaczono, że trwa ocena sytuacji i podejmowane są odpowiednie kroki. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Słuchasz Boga? Jak nie, to jesteś GŁUPIEC. Dlaczego?

Redakcja malydziennik

SKANDAL! Żona uciekła od PREMIERA. Zdradzony opublikował…

No proszę, nawet biskupi docenili TĘ decyzję Trumpa!

Redakcja malydziennik
Ładuję....