POLITYKA

UWAGA. Ataki hakerskie na Europę Zachodnią

Duński koncern A.P. Moeller-Maersk działający głównie w branży transportu morskiego i energii, brytyjska firma WPP – gigant z branży reklamy i public-relations, oraz terminale w największym w Europie porcie w Rotterdamie padły we wtorek ofiarą ataków hakerskich.

O awarii systemów komputerowych firma A.P. Moeller-Maersk, która zatrudnia 120 tys. pracowników w 135 krajach, poinformowała rzeczniczka koncernu, potwierdzając, że powodem jest cyberatak na liczne należące do koncernu firmy i strony internetowe.

 

"Możemy potwierdzić, że systemy teleinformatyczne Maersk nie działają (…) na skutek cyberataku. W dalszym ciągu oceniamy sytuację. Bezpieczeństwo naszych pracowników, naszych operacji i interesy naszych klinetów jest naszym najwyższym priorytetem" – głosi informacja na stronie koncernu.

 

Do A.P. Moeller-Maersk należy m.in. firma APM Terminals, która potwierdziła, że również padła ofiarą cyberataku, który zakłócił pracę 17 należących do niej terminali konternerowych, w tym dwa w porcie w Rotterdamie – podała holenderska telewizja RTV.

 

Agencja WPP poinformowała w komunikacie, że wiele należących do niej firm padło ofiarą ataku hakerskiego, nie podając dalszych szczegółów. Jej strona internetowa nie działa. Zaznaczono, że trwa ocena sytuacji i podejmowane są odpowiednie kroki. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Prezydent apeluje do opozycji, by umożliwiła pracę w Sejmie

Redakcja malydziennik

DZIEJE SIĘ W EŁKU! Nie tylko chciano zdemolować kebab bar, ale także spalić…

Redakcja malydziennik

Zaczął się Adwent czyli koniec świata zaraz nastąpi. Nie wierzysz. ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....