RELIGIA

„Utopimy chrześcijan w rzece krwi”. Ta groźna już jest realizowana! 115 chrześcijan okrutnie zamordowanych

Chrześcijanie zapłacą za wyznawanie swojej wiary rzeką krwi – takie groźby formułują zupełnie wprost muzułmanie wobec chrześcijan. I zaczęli je realizować. Dziś znowu zginęło dziesięciu chrześcijan, a kilkunastu zostało rannych.

Co najmniej 10 osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych w wyniku dzisiejszego ataku terrorystów na kościół należący do prawosławnych Koptów w Helwan, miejscowości położonej na południe od stolicy Egiptu – Kairu. Do ataku doszło pomimo zaangażowania w tym kraju ponad 250 tys. policjantów i żołnierzy do  ochrony chrześcijan i turystów w czasie świąt Bożego Narodzenia, które są tam obchodzone w dwóch terminach: katolicy według kalendarza gregoriańskiego 25 grudnia, natomiast prawosławni według kalendarza juliańskiego 7 stycznia.

 

Wcześniej zaatakowano i sprofanowano budynek, w którym chrześcijanie spotykali się na  modlitwę. Tragedia ta rozegrała się w wiosce Kafr al Wasline, leżącej na południe od Kairu. Po modlitwie w meczecie 5 tys. muzułmanów otoczyło budynek, po czym wielu wdarło się do środka i całkowicie go zniszczyło. Destrukcji uległo wszystko, co znalazło się w zasięgu ich rąk: szaty i księgi liturgiczne, krzyże, ikony,  mikrofony, głośniki, ławki, krzesła. Budynek ten był miejscem modlitwy, gdzie spotykali się chrześcijanie, gdyż nie mają tam oni żadnej innej świątyni ani nie otrzymali zezwolenia na jej wybudowanie. Pobito również rodzinę, która ofiarowała ten budynek chrześcijanom.

 

I nic nie wskazuje na to, by to zakończyło przelew chrześcijańskiej krwi. Islamiści zapowiedzieli w specjalnym wideo, że chrześcijańscy Koptowie staną się obecnie ich głównym celem. – Bóg dał nam zadanie zamordować wszystkich niewiernych – podkreślają w specjalnym przesłaniu. A potem dodawali, że utopię egipskich chrześcijan w rzece krwi. I tylko w tym roku zamordowali 115 chrześcijan.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: RadioWatykańskie/JihadWatch.org/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Hostie całkowicie bezglutenowe „są materią eucharystyczną nieważną”?

Wygląda na to, że będziemy mieli Nowego Papieża już w przyszłym roku!

Od 300 lat Czarna Madonna jest naszą Królową! "Błogosław, Pani, najmilszej Ojczyźnie, która Cię sławi w dzień tak uroczysty"

Redakcja malydziennik
Ładuję....