ARCHIWUM

Usunięto z polskiej szkoły ucznia transseksualnego! ZOBACZ ZA CO!

Śląskie Kuratorium Oświaty przeprowadziło w piątek kontrolę w Zespole Szkół nr 5 w Rybniku (Śląskie). Z listy uczniów placówki niedawno skreślono transseksualnego ucznia, jak argumentuje dyrekcja – w związku z licznymi nieobecnościami i ocenami niedostatecznymi.

Jak poinformowała dyrektor Wydziału Strategii i Współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego Śląskiego Kuratorium Oświaty Anna Kij, raport z kontroli powinien być gotowy w przyszłym tygodniu.

 

"Sprawdzamy m.in., czy uczeń otrzymał wystarczające wsparcie, by mógł kontynuować naukę, jeśli sobie tego życzy. Wiemy, że nie odwołał się od decyzji o skreśleniu z listy uczniów" – powiedziała PAP dyrektor Kij.

 

Wszystkie dokumenty złożone przez ucznia w szkole zawierają imię męskie. W toku nauki zaczął informować otoczenie w szkole, że ma problemy z tożsamością płciową, chciał, by zwracano się do niego kobiecym imieniem. Problematyczna stała się m.in. kwestia korzystania z toalety, uczeń miał otrzymać klucz do tej, z której korzystają nauczyciele. Sprawa wywołała burzę w mediach społecznościowych, pod adresem ucznia i dyrekcji szkoły pojawiło się wiele nieżyczliwych komentarzy. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Świetna wiadomość dla smakoszy piwa: Oto o ile stanieje piwo dzięki reformie Morawieckiego!

Redakcja malydziennik

Macierewicz mówi jasno: manewry Zapad 17 to "zagrożenie dla bezpieczeństwa regionu"!

Redakcja malydziennik

To trzeba umieć. Prezydent Gdańska napisała o II WŚ bez słowa „Niemcy”… ZOBACZ!

Adam Gaafar
Ładuję....