WYDARZENIA

USA to największa potęga. Odtajniono setki nagrań z testów amerykańskiej broni jądrowej. ZOBACZ co czeka wrogów USA!

Narodowe Laboratorium Lawrence’a Livermore’a (LLNL) odtajniło i udostępniło kolejne kilkaset filmów, na których uwieczniono testy broni nuklearnej. Eksperymenty z bronią jądrową były aktywnie prowadzone po II wojnie światowej. Jeszcze do niedawna szczegóły tych badań pozostawały w większości tajne.

 

W latach 1945-1992 Stany Zjednoczone przeprowadziły ponad tysiąc testów nuklearnych, w tym 216 próbnych eksplozji, których dokonano na lądzie, pod wodą i w kosmosie. Każda detonacja była rejestrowana przez kamery.

Szacuje się, że od 1945 do 1962 roku powstało około 10 tysięcy materiałów filmowych. Po tym czasie światowe mocarstwa uzgodniły, że nie będą więcej przeprowadzać próbnych eksplozji jądrowych, natomiast naukowcy prowadzili badania nad bronią nuklearną, korzystając w dużej mierze z nagrań.

LLNL zlokalizowało dotychczas około 6500 filmów, zeskanowało 4200 z nich, przeanalizowało od 400 do 500 materiałów i odtajniło około 750 nagrań. Wśród nich jest zestaw około 250 materiałów, które właśnie zostały upublicznione.

ZOBACZ:

Komentarze

Zobacz także

[Wideo] Kobieta chciała skoczyć z okna, ale wtedy pojawił się ON i…

Redakcja malydziennik

Kupujesz leki przez Internet? Uważaj, wiele z nich to FAŁSZYWKI

Brawo Izrael!!! Sędziowie jednoznacznie: „małżeństwa homoseksualne” nie są prawem obywatelskim!

Redakcja malydziennik
Ładuję....