CYWILIZACJA

UPAŁ to nie koniec. Nadchodzi większe ZAGROŻENIE!

W ostatnich dniach temperatura osiąga ponad 30 stopni, dochodząc nawet do 36…Ale to nie wszystko! Nadciąga dużo większe zagrożenie dla naszego zdrowia.

Południe i zachód Europy doświadcza właśnie największej fali upałów w tym roku. W niektórych rejonach pojawią się rekordowe temperatury – my odczujemy to już we wtorek. Upał, intensywne słońce, bezchmurne niebo, przejrzyste powietrze, to wszystko spowoduje jeszcze większe zagrożenie.

 

CZYTAJ TAKŻE: Absurdalna interwencja policji. POBILI KOBIETĘ za…(WIDEO)

 

Nadciągają intensywne, RAKOTWÓRCZE promienie UV. Może i przyjemny wiaterek nie sugeruje nam, że działa promieniowanie nadfioletowe, ale tak naprawdę spiekamy się na raka! Ponadto czyste powietrze sprzyja przenikaniu większej ilości UV. Według naukowców w najbliższych dniach w całej Polsce indeks UV osiągnie poziom 7, czyli wysoki, oraz 8, opisywany jako bardzo wysoki. Oznacza to, że przebywając na słońcu dłużej niż 30 minut, można szybko się opalić, a nawet mocno oparzyć skórę.

 

Największe promieniowanie pojawia się między godz. 12 a 14, wtedy należy szczególnie uważać. IMGW ostrzega, że w okolicach Tatr pojawi się najwyższe promieniowanie w Polsce, bo poziom UV wyniesie aż 9. Lepiej postarać się, aby nie przebywać za dużo na słońcu lub stosować dobre kremy z filtrem i okulary przeciwsłoneczne.

 

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Polska celebrytka w rozpaczy! Joanna Krupa napisała, że zmarł jej…

Adam Gaafar

Choroby weneryczne szaleją w Niemczech. Winne są…

Redakcja malydziennik

Pół miliona gejów zaleje miasto zaledwie 200 km od granicy Polski! Organizatorzy uważają, że "wszyscy są zaproszeni", ale chyba mieli na myśli, że "wszyscy są zmuszeni"…

Redakcja malydziennik
Ładuję....