WYDARZENIA

UPAŁ to nie koniec. Nadchodzi większe ZAGROŻENIE!

W ostatnich dniach temperatura osiąga ponad 30 stopni, dochodząc nawet do 36…Ale to nie wszystko! Nadciąga dużo większe zagrożenie dla naszego zdrowia.

Południe i zachód Europy doświadcza właśnie największej fali upałów w tym roku. W niektórych rejonach pojawią się rekordowe temperatury – my odczujemy to już we wtorek. Upał, intensywne słońce, bezchmurne niebo, przejrzyste powietrze, to wszystko spowoduje jeszcze większe zagrożenie.

 

CZYTAJ TAKŻE: Absurdalna interwencja policji. POBILI KOBIETĘ za…(WIDEO)

 

Nadciągają intensywne, RAKOTWÓRCZE promienie UV. Może i przyjemny wiaterek nie sugeruje nam, że działa promieniowanie nadfioletowe, ale tak naprawdę spiekamy się na raka! Ponadto czyste powietrze sprzyja przenikaniu większej ilości UV. Według naukowców w najbliższych dniach w całej Polsce indeks UV osiągnie poziom 7, czyli wysoki, oraz 8, opisywany jako bardzo wysoki. Oznacza to, że przebywając na słońcu dłużej niż 30 minut, można szybko się opalić, a nawet mocno oparzyć skórę.

 

Największe promieniowanie pojawia się między godz. 12 a 14, wtedy należy szczególnie uważać. IMGW ostrzega, że w okolicach Tatr pojawi się najwyższe promieniowanie w Polsce, bo poziom UV wyniesie aż 9. Lepiej postarać się, aby nie przebywać za dużo na słońcu lub stosować dobre kremy z filtrem i okulary przeciwsłoneczne.

 

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Dostałem nowe życie. Niesamowite świadectwo ocalonego z ataku terrorystycznego w Londynie

Grał sceny porno. Teraz prosi Boga o wybaczenie i codziennie rano…

Redakcja malydziennik

Kto wymyśla takie absurdy? Dziewczynek nie można nazywać dziewczynkami, bo…

Redakcja malydziennik
Ładuję....