WYDARZENIA

Ukrzyżowana krowa w katolickim kościele. Wierni oburzeni bluźnierstwem. Biskupi milczą!

Katolicy w belgijskim mieście Kuttekoven w Limburgii są oburzeni, ponieważ w opuszczonym kościele w ich mieście na krzyżu zawisła krowa. Wierni proszą miejscowego biskupa o usunięcie obrazoburczej instalacji i odprawienie publicznych modlitw o zadośćuczynienie.

Krzyż z wiszącą na nim krową to kolejne „dzieło” „artysty” Toma Kercka. Wcześniej zaprezentował on ukrzyżowaną żabę i ukrzyżowanego kurczaka. Instalacja znajduje się w opuszczonym kościele w Kuttekoven w belgijskiej Limburgii. W nawie kościoła stoi krzyż, na nim zawieszona jest krowa, a pod spodem jest rozlane mleko.

 

W ubiegłą niedzielę grupa katolików z parafii Hasselt przyszła do kościoła na modlitwę różańcową. Mieli ze sobą też transparent ”Przestańcie bluźnić swą zdegenerowaną sztuką”. Do kościoła wybrał się też sam Kerck, który ucieszył się, że może spotkać się z publicznością.

 

Tom Herck wyjaśniał, że jego instalacja ma na celu zwrócenie uwagi na marnotrawstwo. Krowa na krzyżu, zwieńczona zbiornikiem zawierającym 5000 litrów mleka, ma symbolizować przemysłową hodowlę i wyrzucane jedzenie. „Artysta” zapewniał też, że nie chce obrażać niczyich uczuć, a jego sztuka ma wskazywać na problemy związane z odpadami.

 

Do bluźnierstwa z tchórzostwem podeszli belgijscy hierarchowie. Biskup Patrick Hoogmartens zwrócił się do wiernych, by nie interweniowali. "Jesteśmy zawiedzeni postawą biskupa Patricka Hoogmartensa. Nie zrobił nic przeciwko temu samozwańczemu dziełu sztuki, ponieważ chce uniknąć konfrontacji. Jest zastraszony przez media. Dlatego przyszliśmy tu się modlić, ponieważ katolicyzm został zhańbiony "- powiedział Dries Goethals, jeden z uczestników protestu. 

 

Świątynia od wielu lat jest opuszczona i zaniedbana, chociaż odnowiono ją w 1956 roku. Podzieliła los wielu kościołów w Zachodniej Europie, które zamieniane są w sklepy, magazyny, czasami restauracje i dyskoteki, a czasami niszczeją.

Źródło: LifeSiteNews/Mały Dziennik, nczas.com

Komentarze

Zobacz także

ZASTANAWIASZ się czy broń powinna być dostępna dla każdego? ZOBACZ TO!

#germandeathcamps planuje kolejną trasę. Nie tylko po Europie!

Redakcja malydziennik

Podczas meczu z Izraelem nie zrobił słynnej cieszynki. Chodziło o szacunek do przeciwnika

Adam Gaafar
Ładuję....