CYWILIZACJA

Ukraiński "janusz biznesu" ukarany przez Straż Graniczną! Czy oni kiedyś dojrzeją do państwa prawa?

Ukraińcy przyzwyczajeni u siebie do wysokiej korupcji i ogólnego bezhołowia administracyjno-prawnego zaczynają przenosić swoje szkodliwe praktyki do Polski. Dla jednego z ukraińskich "januszy biznesu" skończyło się to srogą nauczką.

Funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzając wiosną tego roku rutynową kontrolę zatrudnienia cudzoziemców w firmie kierowanej przez Ukraińca natknęli się na poważną próbę oszustwa! Spośród 68 skontrolowanych cudzoziemców 63 wykonywało pracę nielegalnie. Firma działała na zasadzie agencji pracy, kierując cudzoziemców do pracy w branży mięsnej w innych zakładach na terenie województwa pomorskiego.

 

Mundurowi z placówki Straży Granicznej w Ustce  stwierdzili, że wobec 59 obywateli Ukrainy, 3 obywateli Mołdowy i obywatela Białorusi pracodawca nie dopełnił ciążących na nim obowiązków. Nie uzyskał wymaganych zezwoleń na pracę lub oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy, nie zawarł z cudzoziemcami umów w wymaganej formie, bądź też powierzył im pracę niezgodnie z warunkami wskazanymi w oświadczeniach o zamiarze powierzenia wykonywania pracy.

 

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że pracodawca doprowadzając do nielegalnego wykonywania przez cudzoziemców pracy świadomie wprowadził ich w błąd, wykorzystując ich niewiedzę. Wobec powyższego wniesiona została sprawa do sądu przeciw oszustowi. 10 tys. zł grzywny i zwrot przeszło tysiąca zł kosztów – to kara jaką wymierzył Sąd Rejonowy w Bytowie 28-letniemu obywatelowi Ukrainy.

 

Wyrok jest prawomocny i miejmy nadzieję, że nauczy on Ukraińca szacunku do Państwa Polskiego, a także będzie przestrogą dla innych ukraińskich "januszy biznesu". Tu nie ma miejsca na praktyki z waszego kraju. 

Źródło: strazgraniczna.pl

Komentarze

Zobacz także

Wilki w Polsce. Czy jest się czego bać?

Redakcja malydziennik

Dziecko z "okna życia" w Ostrowie Wlkp. ma opiekunów! Mama zajmie się nim, gdy tylko

Obrzydliwe! Muzułmanie molestowali niepełnosprawną 14-letnią Polkę!

Redakcja malydziennik
Ładuję....