CYWILIZACJA

Ukraińcy próbowali OSZUKIWAĆ polskie władze, złapała ich Straż Graniczna!

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 8 cudzoziemców, którzy naruszyli obowiązujące w Polsce przepisy.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani na Śląsku i Opolszczyźnie. Pięcioro obywateli Ukrainy zatrzymano podczas kontroli legalności pobytu przeprowadzonych w Knurowie i Cieszynie. Cudzoziemcy wykorzystywali posiadane dokumenty pobytowe z prawem do pracy w Polsce w celu innym niż deklarowali podczas składania wniosku wizowego. Zatrzymane osoby nie stawiły się u polskich pracodawców i wyjechały do Czech.

Kolejnych trzech obywateli Ukrainy zatrzymano w Opolu i Tychach. Mężczyźni pracowali nielegalnie nie posiadali bowiem zezwoleń na pracę ani oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy.

W stosunku do wszystkich cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne, które zakończyły się wydaniem decyzji zobowiązujących do powrotu. Obywatele Ukrainy otrzymali również czasowy zakaz wjazdu na terytorium Polski. 

Wygląda na to, że Ukraińcy "znudzili się" rynkiem pracy w Polsce i zlekceważyli sobie gościnność z jaką zostali przyjęci, postanowili oszukać nasze Państwo, jednak nie uszło im to na sucho. Czy inni pracownicy z Ukrainy pójdą w ich ślady? 

Źródło: strazgraniczna.pl / Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

W Polsce będzie jak w Salwadorze. Pewnie nie raz to słyszeliście. Tyle że to KŁAMSTWO

Czeka nas bardzo trudna zima. Życie stracić może bardzo wiele osób. A wszystko przez…

Redakcja malydziennik

Co za radość! ZOBACZ, jak cieszą się Irakijczycy, którzy wracają do swojego zniszczonego przez ISIS miasta

Ładuję....