ARCHIWUM

Udaremniono zamach na Prezydenta Dudę w Piekarach Śląskich

Prezydent Andrzej Duda kontynuuje wizytę na Śląsku – powiedział PAP szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski, odnosząc się do incydentu w Piekarach Śląskich. Podkreślił, że mężczyzna z niebezpiecznymi narzędziami został zatrzymany przed przyjazdem prezydenta do bazyliki.

 

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka poinformował PAP, że w środę o godzinie 14.37 w Piekarach Śląskich w Bazylice Najświętszej Marii Panny i Św. Bartłomieja na tyłach prezbiterium policjanci pełniący służbę po cywilnemu w związku z zabezpieczeniem planowanego przyjazdu prezydenta zatrzymali 40-letniego Aleksandra Cz.

 

Mężczyzna miał przy sobie niebezpieczne narzędzia, a jego zachowanie wskazywało, że może stworzyć niebezpieczeństwo w związku z wizytą prezydenta – podała policja. "Mężczyznę natychmiast obezwładniono po czym policjanci przewieźli go do Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. Obecnie wykonywane są dalsze czynności z zatrzymanym" – czytamy w komunikacie.

 

Magierowski podkreślił, że mężczyznę zatrzymano na godzinę przed przyjazdem prezydenta do bazyliki. "Różnica czasu między zatrzymaniem mężczyzny a przyjazdem prezydenta była ogromna. Bezpieczeństwo prezydenta Dudy nie było zagrożone" – dodał. Poinformował, że Duda kontynuuje wizytę na Śląsku.

 

Prezydent w środę w Zabrzu złoży wieniec przy pomniku Poległych Powstańców Śląskich, a następnie spotka się z mieszkańcami miasta.

 

Według RMF FM zatrzymany mężczyzna miał przy sobie nóż i strzykawkę.

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Podłości islamistów ciąg dalszy! Nie uwierzysz za co Somalijka pobiła Austriaczkę…

Redakcja malydziennik

Problemy ze żłobkami nie potrwają długo! Co ciekawe, mają spaść też ceny – SPRAWDŹ O ILE

Redakcja malydziennik

Jest ucieczka, "w której my dzisiaj możemy znaleźć bezpieczne schronienie i pokrzepienie pośród tak wielkich problemów, które dziś mamy”

Redakcja malydziennik
Ładuję....