POLITYKA

Uchodźcy wciąż gwałcą w Niemczech!

Niemiecka policja zatrzymała uchodźcę z Iraku podejrzanego o przestępstwa seksualne w Bochum na zachodzie Niemiec – poinformował we wtorek prokurator Andreas Bachmann. 31-letni mężczyzna przyjechał do Niemiec w grudniu zeszłego roku.

 

Domniemany sprawca usiłował w sierpniu zgwałcić 21-letnią studentkę z Chin, ciężko ją raniąc. W listopadzie zgwałcił 27-letnią Chinkę, obrabowując ją przy okazji z pieniędzy.

 

Gwałciciela zatrzymano dzięki interwencji partnera zgwałconej studentki, który zauważył podejrzaną osobę ukrywającą się w krzakach w okolicach uczelni i zrobił jej zdjęcie za pomocą telefonu komórkowego – pisze agencja dpa. Badania genetyczne wykazały, że podejrzany jest poszukiwaną osobą.

 

31-letni Irakijczyk uciekł do Niemiec z żoną i dwójką dzieci. Mieszkał w ośrodku dla uchodźców położonym w pobliżu miejsca, gdzie dokonano przestępstw.

 

"Przyjęliśmy wiadomość (o zatrzymaniu sprawcy) z zadowoleniem i ulgą" – powiedział rzecznik uniwersytetu w Bochum Jens Wylkop.

 

To kolejny bulwersujący przypadek w ostatnim czasie. Policja we Fryburgu Bryzgowijskim w Badenii-Wirtembergii aresztowała w piątek 17-letniego uchodźcę z Afganistanu w związku z podejrzeniem o zgwałcenie i zamordowanie studentki miejscowego uniwersytetu.

 

19-latka została napadnięta w nocy z 15 na 16 października, gdy wracała na rowerze z imprezy zorganizowanej przez fryburski uniwersytet. Jej ciało znaleziono następnego dnia rano w przepływającej przez miasto rzece Dreisam. Afgański imigrant przyjechał do Niemiec w zeszłym roku bez rodziców ani opiekunów. Do chwili zatrzymania mieszkał u niemieckiej rodziny we Fryburgu. Odmawia wyjaśnień.

 

Z Berlina Jacek Lepiarz (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

To przekracza ludzkie pojęcie: na miejscu niemieckiego obozu powstał chlew!

Redakcja malydziennik

"TO WY BĘDZIECIE SIEDZIEĆ"! Pawłowicz dobitnie odpowiada Schetynie i Neumannowi

Co jest potrzebne, by skutecznie rządzić? Beata Szydło mówi wprost. To…

Redakcja malydziennik
Ładuję....