POLITYKA

Uber zostanie zrównany z tradycyjnymi taksówkarzami! Czy czeka nas wojna taksówkowa?

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zamierza zrównać kierowców Ubera z taksówkarzami. Projekt ustawy, która przewiduje, że wszyscy świadczący usługi przewozu będą musieli posiadać licencję, trafić ma w maju pod obrady rządu – pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Według gazety chodzi o projekt ustawy o transporcie. Wiceminister infrastruktury Kazimierz Smoliński mówi, że projekt w czerwcu mógłby trafić do Sejmu. "Chcemy, by ustawa weszła w życie najpóźniej od początku przyszłego roku" – dodaje.

 

Zdaniem ekspertów może to być zabójczy cios dla modelu biznesowego Ubera. Amerykańska aplikacja łączy bowiem zwykłych kierowców z pasażerami. Uber jest znacznie tańszy od zwykłych taksówek, w Polsce cieszy się dużą popularnością – nasz kraj jest trzecim pod względem wielkości rynkiem w UE dla tej firmy. "Rz" zastanawia się, czy w Polsce powtórzy się scenariusz z Danii, skąd Uber wycofał się w kwietniu w rezultacie wprowadzenia nowych regulacji.

 

Polska centrala Ubera nie chce komentować propozycji MIB, zanim nie trafią one do konsultacji. "Ważne, aby w dyskusji wziąć pod uwagę takie innowacyjne modele biznesowe jak Uber, które dają szansę zarobku tysiącom polskich przedsiębiorców" – mówi Magda Szulc z Ubera. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

WRESZCIE! Mamy czym się pochwalić! Nasz rodzimy karabin maszynowy MSBS!

Redakcja malydziennik

Znakomity katolicki filozof ostrzega: Amoris laetitia może zaprowadzić dusze do piekła

Redakcja malydziennik

Nie zrobi tego oficjalnie, ale po cichu. Unia Europejska znalazła jednak sposób, by ukarać Polaków

Redakcja malydziennik
Ładuję....