ARCHIWUM

Ubecy przeszkadzają w modlitwie. Skandal podczas miesięcznicy

Dzisiaj mamy po raz pierwszy do czynienia z próbą zakłócenia naszej manifestacji: czy legalne jest odbieranie komuś prawa do modlitwy – to jest nielegalne, to przyjęcie zasady – kto silniejszy, ten lepszy – powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński w trakcie 80. miesięcznicy smoleńskiej.

Manifestacja przed Pałacem Prezydenckim rozpoczęła się od hymnu. Śpiewali także Obywatele RP. Zanim prezes PiS zaczął mówić słychać było skandowanie: Jarosław, Jarosław. Następnie z kontrmanifestacji rozległy się gwizdy. 

 

Uczestnicy miesięcznicy mieli ze sobą biało-czerwone flagi. 

 

"Dzisiaj mamy po raz pierwszy bezpośrednią próbę zakłócenia naszych uroczystości" – podkreślił prezes PiS. 

 

"Ci, którzy tej próby dokonują, mówią działamy legalnie. Tak, w sensie formalnym działają legalnie. Zarejestrowali swoją demonstrację. Ale zapytajmy, czy legalne, czy dopuszczalne są cele, które sobie stawiają. Czy legalne jest odbieranie prawa innym do tego, by demonstrować, by się modlić. Czy tak powinno to w Polsce wyglądać? Czy legalnym jest próba (…) zaniechania czynności procesowych w śledztwie smoleńskim, które jest bezwzględnie potrzebne. Nie, proszę państwa, to wszystko jest nielegalne. To trzeba jasno powiedzieć" – podkreślił. Dodał, że to przyjęcie zasady, kto silniejszy, ten lepszy.

 

Prezes PiS, członkowie rządu oraz parlamentarzyści wzięli udział w "Marszu Pamięci" w 80 miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. Wcześniej uczestniczyli we mszy św. Przed Pałacem zgromadzili się także Obywatele RP, którzy zorganizowali tam pikietę.

 

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

"Będziemy modlić się na gruzach bazyliki św. Piotra"

Redakcja malydziennik

TRIUMF ORTODOKSJI!!! Ksiądz suspendowany za odmowę udzielania Komunii rozwodnikom przywrócony do posługi! A i biskup wrócił do ortodoksji!

Redakcja malydziennik

Imigranci znowu szturmują Europę!

Redakcja malydziennik
Ładuję....